5 Грудня, 2023
Бабуся розказала, як правильно садити картоплю! Люди, такого врожаю я не мала ніколи! Усі сусіди позбігалися, як побачили, що картоплю мішками копаю! Зpoбiть тaк і вu, восени матимете найкращий врожай!

Бабуся розказала, як правильно садити картоплю! Люди, такого врожаю я не мала ніколи! Усі сусіди позбігалися, як побачили, що картоплю мішками копаю! Зpoбiть тaк і вu, восени матимете найкращий врожай!

Картопля — культура, яку не висаджує на своїй грядці тільки ледачий. Цей овоч дає можливість приготувати дуже багато страв, тому його так всі люблять. Вирощування картоплі не вимагає специфічного догляду. Але як правильно садити картоплю, щоб отримати хороший урожай? Читайте далі.

Існує кілька важливих нюансів, що дозволяють не тільки грамотно висадити картоплю, але і забезпечити відмінну її врожайність.

Вибір посадкового матеріалу. Це, мабуть, основа всього процесу висаджування картоплі. Зазвичай, досвідчені фермери готують насіння ще в період осіннього збирання врожаю, відбираючи для цієї мети коренеплоди, які були отримані з найщедріших кущів. Бульби, що ідеально підходять для висаджування в наступному сезоні, повинні мати довжину не менше чотирьох сантиметрів, але і не більше шести. Занадто великі екземпляри можуть дати непоганий урожай, але і дозріють вони раніше.

Іноді бульби, вибрані для посадки, розрізають на дві половинки, після чого розрізану частину посипають попелом і залишають в сухому місці, куди будуть потрапляти сонячні промені.

Підготовка ґрунту. Після того, як посадковий матеріал відібраний, потрібно підготувати ґрунт. В принципі, цей процес проходить ще восени, коли землю очищають від залишків старого врожаю, бур’янів і шкідників. Обов’язковим є перекопування землі, робіть це восени або навесні. Тепер потрібно внести добрива в ґрунт, зазвичай для цього використовується вапно.

Час посадки. Час, коли можна висаджувати картоплю, зазвичай визначається вимірюванням температури землі. Потрібно щоб до моменту висаджування бульби ґрунт був прогрітий на глибину до п’ятнадцяти сантиметрів до восьми градусів тепла. Якщо господар не дотримується таких вимог, картопля, висаджена в прохолодну землю, може загинути. Зазвичай, всі прагнуть висадити картоплю в середині або наприкінці травня, в залежності від конкретних кліматичних характеристик регіону проживання.

Це загальні вимоги, але існує кілька секретів, що дозволяють оптимізувати процес висаджування картоплі і отримати відмінний врожай.

Найкраще щорічно змінювати місце висаджування картоплі, такий метод дозволить уникати відсутності необхідних поживних речовин в ґрунті, а, значить, дозволить отримувати хороший урожай великих бульб;

Щоб картопля швидше росла і розвивалася, потрібно в процесі висаджування бульб додавати до кожної картоплини жменьку попелу і перегною;

між сусідніми лунками потрібно залишати близько метра вільного простору, тоді картоплі буде багато місця для росту і розвитку кореневої системи;

після висаджування картоплі, потрібно обов’язково провести вирівнювання ґрунту, причому, важливо стежити за тим, щоб зверху не було занадто товстого шару ґрунту, який завадить паросткам пробитися до повітря;

цей коренеплід досить вимогливий до світла, тому в тіні, картоплю краще не висаджувати;
окремо потрібно відзначити той факт, що картопля не сприймає тісноти, яка не дає їй повноцінно розвиватися.

Отже, тепер ви знаєте, як правильно садити картоплю, щоб отримати хороший урожай. Не варто забувати про те, що деякі поради, які будуть добре працювати в одному регіоні, можуть не принести користі в іншому.

Тому, особливо важливо визначати найкраще місце і час для висаджування картоплі, після чого дотримуватися цих простих правил.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *