2 Грудня, 2023
Болить шия та спина? Вам потрібен тенісний м’яч і всього 7 простих вправ!

Болить шия та спина? Вам потрібен тенісний м’яч і всього 7 простих вправ!

Чарівниця еволюція не встигає за невгамовною людиною і ось ми, народжені бігати, танцювати та стрибати, змушені годинами нерухомо сидіти в офісах, нудьгувати в тісноті метро і проводити час в чотирьох стінах. На жаль, такі реалії сучасного життя — рухливості людям явно бракує і найчастіше на те є об’єктивні причини. Але це не привід сумувати, адже можна взяти звичайний тенісний м’ячик і з його допомогою прогнати, біль, втому і ломоту в суглобах!

Вправа для спини

Сидите ви весь день чи стоїте — і те, й інше погано для спини. Тому нам допоможе самомасаж, для чого потрібні два звичайних тенісних м’яча і, можливо, звичайний носок. Щоб покладені в нього м’ячики залишалися в єдиній зв’язці. Потрібно лягти на спину, покласти м’ячики вище куприка по обидві сторони хребта і перекочуватися всім тілом вгору-вниз. Знайдіть таке положення, в якому вам буде зручно, для чого можна підкласти подушку під голову або плечі. Виконувати недовго, у своє задоволення, інформує Ukr.Media.

Вправа для шиї

Лягаємо на спину, кладемо пару м’ячиків під шию, кожен зі свого боку, опціонально — в шкарпетці. Витягуємо ноги і акуратно, відштовхуючись пальцями, рухаємо своє тіло вперед і вгору. Шия повинна прокотитися по м’ячиках і розтягнутися, ви обов’язково відчуєте. У такому положенні робимо десяток глибоких вдихів і повертаємося у вихідний стан.

Вправа для попереку і стегон

Ця частина тіла втомлюється, якщо людина довго знаходиться в одному положенні або носить тісне і незручне взуття. Вирішується проблема просто — лягаємо на бік, кладемо під себе, над стегном, тенісний м’ячик і починаємо робити кругові рухи тазом. Тільки спочатку прийміть стійке положення, щоб не звалюватися з м’яча. Робимо дюжину обертань за годинниковою стрілкою, потім стільки ж проти, перевертаємося на другий бік і повторюємо.

Вправа для лопаток

Якщо нікому помасажувати затерплі плечі, потрібно брати справу у свої руки і залучити до вирішення завдання м’ячик. Лягаємо на бік, ноги зігнуті, м’ячик знаходиться між лопаткою і хребтом. Обережно, без різких рухів, катаємося по колу, відчуваючи як розминаються затерплі м’язи. Переверніться на інший бік і повторіть.

Вправа для колін

На випадок втоми і болю в колінах завжди тримаємо м’яч під рукою. Всього-то й потрібно, що затиснути його прямо під коліном і згинати ногу так, ніби намагаєтеся розчавити спортінвентар. Стискаємо, тримаємо і рахуємо до десяти, відпускаємо і відпочиваємо 10 секунд, потім повторюємо. І так по 8-10 разів, після чого переходимо до масажу другої ноги.

Вправа для ніг

Знімаємо взуття, кладемо на підлогу м’ячик, наступаємо на нього, але не переносимо всю вагу тіла, а тільки злегка натискаємо. Або не злегка — це залежить від ваших відчуттів і бажання масажувати ступні. Ковзаючими рухами взад-вперед катаємо м’ячик ступнею, приділяючи увагу тим ділянкам, які відчуваються найбільш «затиснутими». Не забуваємо про другу ногу!

Вправа для рук

Кисті вже зводить від цієї комп’ютерної мишки? Не біда — сідаємо на підлогу, ставимо долоню на м’ячик, другою накриваємо її і переносимо вагу тіла на руки, ніби намагаючись розчавити іграшку. Потім в цьому ж положенні починаємо катати м’ячик по певній траєкторії, щоб його рухи малювали невелику зірочку. Вправо-вліво, вперед-назад, не виходячи за межі долоні. Міняємо долоні місцями і робимо масаж другої руки. Повинно допомогти.

І трохи загальних порад:

1. Якщо лягати на підлогу незручно, можна замінити її вертикальною стіною — просто ставимо м’яч у потрібне положення і рухаємося, як описано вище.

2. М’ячики можуть здатися жорсткими для вашого тіла, але в цьому вся суть. Після низки вправ м’язи будуть вам вдячні за створене навантаження.

3. Може виникнути спокуса замінити жорсткі скрипучі тенісні м’ячі м’якими гумовими. Не обманюйте самі себе, це не допоможе

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *