2 Грудня, 2023
Ви точно цього не знали! 8 міфів про зуби мудрості, у які ми свято вірили.

Ви точно цього не знали! 8 міфів про зуби мудрості, у які ми свято вірили.

Зуби мудрості — це зуби, які прорізуються у дорослому віці. Стоматологи ще називають їх третіми молярами і вісімками. Зуби мудрості можуть бути нетипово розташовані, у них може бути багато коренів і каналів. Не кожен хірург візьметься за видалення зуба мудрості.

Під час прорізування зуба мудрості може відчуватися дискомфорт, сильний біль, запалення ясен, підвищуватися температура тіла. Залежно від стану і розташування зуба, стоматолог приймає рішення, чи варто проводити лікування, чи більш доцільно видалити зуб мудрості.

Про зуби мудрості існує багато міфів та містифікацій. Але нічого містичного в цих зубах насправды немає. Фактично це рудимент, який дістався нам від предків, чиї щелепи були значно ширшими. Команда «Популярне» пропонує розглянути 8 найпоширеніших міфів про зуби мудрості.

Міф 1. Зуби мудрості починають різатись у підлітковому віці

Як правило, це не так: прорізування зубів мудрості починається найчастіше у 18-25 років. Справа в тому, що ці зуби, на відміну від інших, формуються не під час внутрішньоутробного розвитку дитини, а у 3-5 років. Якщо відвести дитину до дитячого стоматолога в цей період, то він зможе навіть визначити, скільки зубів мудрості в неї з’явиться в майбутньому.

Міф 2. Зуби мудрості завжди потрібно видаляти, краще відразу при їх появі

Якщо ж зуб прорізався без зайвих проблем, не завдає дискомфорту і не зміщує сусідні зуби, не заважає пережовуванню їжі, то ним можна користуватися так само, як і всіма іншими зубами.

Далеко не завжди вісімки потрібно відразу видаляти. Вони цілком піддаються лікуванню.  Хоча важливо розуміти: такі зуби більш схильні до карієсу, тому що розташовані в глибині щелепи і якісно очистити їх набагато важче, ніж інші зуби.

Міф 3. Видалення зуба мудрості — це завжди довго, боляче і страшно

Метод видалення зуба лікар вибирає залежно від того, з якою проблемою ви до нього звернулися. При цьому в сучасній стоматології завжди забезпечать знеболювання і постараються звести до мінімуму і хворобливі відчуття, і ваш дискомфорт.

Міф 4. Терпи, терпи — терпець тебе шліфує

Майже у всіх людей цей процес супроводжується дискомфортом, і рідко хто може похвалитися тим, що не зазнав жодного болю під час прорізування зуба мудрості. Це пов’язано з тим, що у вісімок немає молочних «попередників».

Якщо у вас спостерігається дуже гострий біль в яснах і щелепі, виділення крові і гною з ясен, набрякання щоки,  не потрібно терпіти — слід негайно звернутися до лікаря.

Міф 5. «Мудрі» зуби прорізаються в пік активності розумових здібностей

Швидше за все, таку народну назву зуби отримали через прорізування у зрілому, свідомому віці.

Міф 6. Зуби мудрості взагалі не беруть участь в процесі пережовування їжі

Зуб мудрості стоматологи ще називають «третій моляр» — це 3-ий жувальний зуб, він же восьмий за рахунком в зубному ряду (а також 28-й, 38-й і 48-й). Як і всі інші зуби, зуб мудрості бере участь у жувальному процесі, оскільки має аналогічну жувальну поверхню.

Міф 7. Зуби мудрості прорізуються у всіх

Виявляється, що у 10-15% людей взагалі немає вісімок. Ці щасливчики ніколи не стикаються з неприємними відчуттями при їх прорізуванні і все життя проводять з набором з 28 зубів. Більше того — у різних людей може прорізатися різна кількість зубів мудрості.

Міф 8. При прорізуванні або видаленні зубів мудрості  людина глухне, сліпне або стає менш мудрою
Найчастіше больові відчуття при прорізуванні зубів мудрості настільки сильні, що люди менше реагують на подразники ззовні. Їм здається, що вони стали гірше чути і бачити. Насправді такі зміни дійсно можуть спровокувати запальні процеси в організмі.

Як бачимо, всі міфи залишаються тільки міфами. Довіряти їм не варто, краще дбати про здоров’ям своїх зубів та вчасно звертатися до професіоналів-стоматологів.

Якщо тобі була корисною ця інформація, обов’язково поділись посиланням на статтю у соцмережах.

джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *