29 Листопада, 2023
Гімнастика для очей, яку варто робити щодня! Допоможуть зняти напруги після насиченого робочого дня!

Гімнастика для очей, яку варто робити щодня! Допоможуть зняти напруги після насиченого робочого дня!

Навіть незначні проблеми з очима з часом здатні погіршити зір. Якщо ви помітили, що очі сильно втомлюються від тривалого читання, роботи за комп’ютером або їзди за кермом, не варто відкладати вирішення проблеми на потім або чекати, поки вона вирішиться сама собою. Хороший спосіб захистити очі від перенапруги — давати їм перерву на гімнастику кожні півтори години. Тут в нагоді стане комплекс простих вправ, які здатні не тільки вирішити проблему утомлених очей, але і поліпшити зір, інформує Ukr.Media.

Вправа 1. Часте кліпання

Цю вправу особливо корисно виконувати тим, хто постійно знаходиться за комп’ютерним монітором. При цьому можна позбутися не тільки від втоми і напруги, але і уникнути більш серйозних проблем з очима, таких як сухість і запалення.

Як виконати: Як тільки відчуваєте найменшу втому, починайте швидко і легко стискати і відкривати очі протягом 30 -60 секунд. Потім закрийте очі і ненадовго розслабтесь. Повторіть вправу кілька разів.

Вправа 2. Темрява

Ця вправа — своєрідна йога для очей. Занурення в темряву не тільки допоможе вам відновити сили, але й посилить вироблення в організмі родопсину — світлочутливого пігменту, необхідного для ясного зору.

Як виконати: Прийміть зручне положення — ляжте на диван або відкиньте спинку крісла — закрийте очі і розслабтесь. Затримайтесь в цьому положенні на декілька хвилин і можете продовжувати роботу.

Вправа 3. Великі очі

Перевага цієї вправи в тому, що за допомогою неї можна не тільки поліпшити внутрішньоочний кровообіг і розслабити очні м’язи, але й зміцнити м’язи повік, що попередить їхнє обвисання.

Як виконати: Сядьте рівно, міцно заплющивши очі на 5 секунд, потім широко розкрийте їх. Повторіть вправу 8-10 разів.

Вправа 4. Геометричні фігури

Користь цієї вправи підтвердив Мирзакарим Норбеков, добре відомий фахівець з альтернативної медицини. За його словами, малювання очима геометричних фігур в повітрі здатне розслабити очні м’язи і підвищити гостроту зору після довгого зорового навантаження.

Як виконати: Спробуйте намалювати поглядом прості геометричні фігури, тримаючи очі відкритими. Почніть з кола, овалу, прямокутника, квадрата або трикутника. Коли очі звикнуть, можна перейти до більш складних форм, таких як ромб, трапеція і паралелепіпед.

Вправа 5. Пальмінг

Метод пальмінгу був придуманий ще сто років тому американським лікарем-офтальмологом Уїльямом Гораціо Бейтсом. Суть його в тому, що всі проблеми з очима є наслідком стресу та напруги. Тому, щоб відновити працездатність очей, треба добре розслабитися.

Як виконати: Якщо ви знаходитеся в задушливому приміщенні, спочатку ненадовго опустіть руки під холодну воду, якщо в прохолодному приміщенні, навпаки, розітріть долоні до легкого відчуття тепла. Сядьте рівно, лікті поставте на стіл. Схрестіть долоні під кутом 90 градусів так, щоб чотири пальці однієї руки лягли поверх пальців іншої. Стежте за тим, щоб світло не проникало крізь пальці. Затримайтеся в цьому положенні на 4-5 хвилин. Потім заберіть руки від обличчя і повільно відкрийте очі так, щоб вони не почали пекти через яскраве світло.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *