2 Грудня, 2023
До дзеркального скрипіння відмиваю будь-які поверхні на кухні використовуючи саморобну пасту. Як я її роблю

До дзеркального скрипіння відмиваю будь-які поверхні на кухні використовуючи саморобну пасту. Як я її роблю

Із задоволенням розповім про те, як я готую свою очищувальну чудо-пасту.

Вона справляє з величезною купою завдань:

  • чистить не тільки кухню, але ще й ванну;
  • відмиває посуд;
  • відпирає рушники;
  • і навіть відбілює речі!

Загалом, універсальний засіб, рецепт якого я дізналася від однієї своєї приятельки. Прийшов час і мені ділитися ним з іншими, а заодно розповідати про результати, яких мені вдалося досягти завдяки використанню цієї пасти.

Для приготування краще взяти контейнер із пластику, у якого є кришка. Ви оціните як це зручно, коли доведеться додавати в пасту воду, а на зберігання прибирати її в холодильник. Низька температура допомагає зберігати засіб довше, а не готувати його кожен раз для одноразового використання. Хоча, якщо ви використаєте всю пасту буквально за пару днів, то вона протримається і без охолодження, при кімнатній температурі.

Загалом, з чого вона робиться:

  • гірчиця – чотири стол. ложки;
  • стол. ложку соди харчової;
  • і п’ятдесят мілілітрів господарського мила (НЕ кускового, рідкого).

Розмішати якомога ретельніше.

Потім суміш доповнюється столовою ложкою дев’ятивідсоткового оцту.

Все знову старанно вимішується, після чого вливається дві стол. ложки нашатирю.

Власне, і готово. Пастою відмивається все: кожна кухонна поверхня, фасади, стіл, робоча поверхня, газова панель, ручки, змішувач, в загальному, все, що вимагає регулярного очищення і з зазвичай ледве відмивається. Але також вона добре справляється з миттям посуду і навіть пранням і шляхом кип’ятіння застарілих забруднень на білизні.

Я сама перевірила – працює! Плями з рушників, які я кип’ятили, зійшли, ніби їх і не було, а додатково ще і запах відіправся. Так що паста відмінна – я запевняю.

Наступний приклад.

Я взяла світлі дитячі шкарпетки – ну їх відіпрати зазвичай взагалі нереально. Вирішила спробувати зробити це пастою – поклала всього-на-всього столову ложку в півтора літри води.

Розвела її так, щоб вона повністю розчинилася, завантажила посірілі шкарпетки.

Ну якщо вже паста у мене вже виготовлена, а носочки поки замочені, вирішила нею помити ще дещо. Почала з батареї, на яку пішло ще стільки ж – ложка на півтора літра.

З відносно невеликими забрудненнями така концентрація легко справляється, але якщо плями не відтерти, їх краще відмивати нерозведеною у воді пастою.

Моя батарея була вимита пастою з гарячою водою, яка дуже добре активує гірчицю, яка входить до складу цього саморобного засобу. В підсумку – якихось кілька хвилин роботи, і батарея стала просто білосніжною, заблищала ніби нова.

Взагалі, суміш допускає ряд удосконалень, до яких можна дійти дослідним шляхом в процесі різних господарських маніпуляцій. Наприклад, якщо хочеться, щоб розчин ще і пінився, його можна доповнити деякою кількістю рідкого мила. Пропорції обчислюються виходячи з конкретних потреб.

Звичайно, противникам хімії цей рецепт буде особливо корисний. При роботі з пастою навіть не потрібно використовувати рукавички! І засіб відмінно відмиває сантехніку – ванну, унітаз, при цьому не доводиться дихати хімічними випарами, а білизна за підсумком сильно порадує.

Але пора повернутися до шкарпеточок, які мокли близько півтори години.

Я витягла їх з тазу – шкарпетки пожовкли, тут явно постаралася гірчиця.

Потім я змінила воду на чисту, в яку засипала звичайний пральний порошок, рекомендований для прання вручну і пропрала шкарпетки.

Тканина моментально стала білою. Взагалі, ця паста прекрасно підходить для відбілювання завдяки нашатирю і гірчиці.

Ну і на завершення – підвіконня. Він був дуже брудним – горщики з землею залишили багато слідів.

Я знову розвела трохи пасти в воді і пройшлася розчином по поверхні.

І все прекрасно відмилося, причому без особливих зусиль.

Пасту я дуже всім рекомендую – вона працює відмінно. Любителям білого варто звернути найпильнішу увагу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *