5 Грудня, 2023
Зберігайте!Що варто знати перед посівом болгарського перцю на розсаду

Зберігайте!Що варто знати перед посівом болгарського перцю на розсаду

Процес вирощування розсади болгарського перцю може викликати певні складнощі, особливо, це часто спостерігається у недосвідчених садівників. Сьогодні ми поговоримо про деякі тонкощі цього процесу, знаючи як отримати міцну і здорову розсаду перцю не складе труднощів навіть початківцю дачникові.

Про це пише Мій Світ, за матеріалами Наука і правда

Що потрібно знати перед посівом Болгарського перцю

1. Терміни посівних робіт

Традиційно посадка насіння болгарського перцю проводиться в кінці зими – початку весни. Але терміни можуть відрізнятися, виходячи з погодно -кліматних умов.

2. Передпосівна підготовка насіння

Передпосівна підготовка допомагає виростити з насіння здорові, якісні сіянці, здатні принести хороший урожай. Вона передбачає проведення таких маніпуляцій як знезараження насіння і їх пророщування. Щоб знезаразити насіння їх на 20 хвилин слід помістити в розчин марганцівки, після чого промити чистою водою.

Для кращого проростання насіння слід відправити в розчин живильного препарату «Ідеал». Робиться це просто: на плоскій ємності розмістіть вологу бавовняну тканину і покладіть на неї насіння, після чого накрийте полімерною плівкою.

У такому вигляді насіння повинні знаходитися в приміщенні з температурою в межах 22-25 градусів тепла. Насіння можна садити на наступний день або ж почекати пару діб, коли з’являться невеликі корінці.

3. Глибина загортання сіянців

На дно розсадної ємності необхідно викласти трисантиметровий шар дренажу, після чого заповнити тару грунтом і добре ущільнити. Насіння перців необхідно розкласти по поверхні і присипати землею, шаром товщиною не більше ніж 1 см. Потім знову потрібно ущільнити грунт, а потім зволожити використовуючи пульверизатор або шприц.

Не рекомендується користуватися лійкою, оскільки під її натиском води сіянці можуть виявитися досить глибоко під землею і появи сходів можна зовсім і не дочекатися.

Важливо!

Категорично не можна надмірно поливати (зволожувати) грунт, доводячи її до стану бруду, оскільки таке середовище може виявитися для проростків згубним. Тому корисно додавати в грунт вермикуліт, який забирає надлишки вологи.

4. Провітрювання «теплички»

Після посіву сіянців розсадну ємність необхідно накрити полімерною плівкою. Але обов’язково щодня потрібно влаштовувати провітрювання і видаляти конденсат. В іншому випадку вийде ідеальне середовище для розвитку грибкових інфекцій і розсада перцю може загинути на самому початковому етапі свого розвитку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *