11 Грудня, 2023
Звички і ваші дії, які наближають старість

Звички і ваші дії, які наближають старість

Старієте швидше, ніж біжать року? Якщо ви незадоволені своїм відображенням у дзеркалі, можливо, прийшов час зробити переоцінку свого повсякденного поведінки. Переглянути продукти, які ви їсте, то, як ви спите – це теж може додати зайвих рочків на обличчя, та ще й на самому ділі скоротити життя.

Дізнайтеся, що в повсякденному житті може вплинути на швидке старіння і як повернути цей процес.

1. Ви рідко відмовляєтеся від десерту

Ласуни не тільки додають собі зайвих грамів на тілі, а й зайвих років на обличчі. Молекули цукру приєднуються до волокон білка в кожній клітинці нашого організму. Цей руйнівний процес, який називається глікація, може привести до втрати свіжого кольору обличчя, темних кіл під очима, млявості шкіри, набряків, глибоким зморшок, втрати чіткості контура обличчя.

Хочете зберегти молодість – відмовтеся наступного разу від десерту!

2. Ви спите менше 5 годин на добу

Відмова від повноцінного сну призводить до темних кіл і мішків під очима, а також скорочує тривалість життя. Спати по 7 годин – найоптимальніший варіант. Лягайте раніше, якщо вам не вистачає часу виспатися. Брак сну проявляється в нестачі енергії днем, уповільнення розумового процесу, погіршенні уваги і наборі ваги.

3. Ви НЕ відлипаєте від телевізора

Подивитися коротеньку серію улюбленого серіалу – це одне, але постійно стирчати біля телевізора, ніби вас до нього приклеїли, – це інше.

Згідно з дослідженнями, за кожну годину перегляду телевізора доросла людина розплачується 22 хвилинами життя. Люди, які в середньому проводять по 6 годин на день за переглядом ТБ, живуть на п’ять років коротше, ніж ті, хто його не дивиться.

Коли ви сидите більше 30 хвилин без руху, організм починає запасати цукор, що сприяє збільшенню ваги, так що піднімайтеся щопівгодини і ходіть, а ще краще – зробіть пару якихось нескладних, але корисних вправ.

4. Ви проводите день в основному в сидячому положенні

Небезпека сидячого способу життя відома практично всім: люди, які проводять більшу частину дня на стільці, сильно ризикують отримати хвороби нирок, серцево-судинної системи і рак, не кажучи вже про ожиріння. Регулярні вправи допоможуть запобігти цим серйозним наслідкам.

5. Ви не використовуєте сонцезахисні засоби

У повсякденному житті ми багато часу проводимо на вулиці, де наша шкіра відкрита для негативного впливу сонячних променів. Одна з перших причин передчасного старіння – ультрафіолет, який присутній і в сонячну погоду, і в дощ. Захищайте шкіру спеціальними засобами кожен раз, коли виходите на вулицю. Вибирайте SPF від 30 до 50 на кожен день.

6. Ви використовуєте занадто багато макіяжу

Надмірне накладення косметики непомітно старить вас, особливо продукти на основі олії, які закупорюють пори і викликають запалення. Зловживанням засобами з ароматами, дратівливими хімічними компонентами і на спирту сприяє сухості шкіри, бо вони видаляють весь природний шар жиру, що і викликає ранні зморшки.

7. Ви забуваєте про крем для повік

Навіть найпростіший повсякденний догляд за шкірою повинен включати в себе використання хорошого крему для повік. Шкіра навколо очей набагато тонше, ніж на решті шкірі особі, і саме тут найяскравіше проявляються вікові ознаки. Застосовуючи зволожуючі засоби навколо очей, ви зможете прибрати цілі роки з обличчя. Засоби для шкіри навколо очей стимулюють вироблення колагену і еластину, що робить шкіру пружною і зменшує зморшки в цій галузі.

8. Ви спите обличчям в подушку

Сон на животі або на боці обличчям в подушку створює зморшки і прискорює старіння. Сполучні тканини і колаген на обличчі з віком слабшають і провисають. Коли ви спите кожен раз на одній і тій же стороні, притиснувши шкіру до подушки, ви не даєте їй можливості розправлятися природним способом. Спіть на спині!

9. У вас дома надто тепло

Коли на вулиці сніг і мороз, так і хочеться, щоб удома було тепліше. Збільшуючи температуру в житлі, пам’ятайте, що жар видаляє вологу з повітря. Це сприяє сухості і запалення шкіри, що з часом старить її. Користуйтеся зволожувачами, це допоможе зберегти шкіру зволоженою, суха ж вона свербить, запалюється і тріскається. Можна також на батарею повісити мокрий рушник або поставити в кімнаті ємність з водою, звідки буде випаровуватися волога.

10. Ви виключили все жирне з раціону

Деякі жири просто необхідні для молодості шкіри. Корисні для серця омега-3 кислоти, які містяться з жирній рибі (наприклад, в лососеві і макрелі), а також в деяких горіхах (наприклад, в волоських) і насінні льону, підтримують шкіру пружною, запобігаючи появі зморшок. Включайте рибу в меню хоча б двічі на тиждень.

11. Ви часто сутулитеся

Якщо ви постійно сидите, згорбившись над клавіатурою, в кінці кінців це може привести до того, що ваш хребет придбає непривабливу і небезпечну для здоров’я форму.

Нормальна форма хребта – S-подібна, саме в такому положенні він ефективно підтримує наші органи і тіло. Якщо ви постійно сутулитися, то хребет викривляється і збільшується навантаження на м’язи, міжхребетні диски і кістки. Часто це супроводжується болями і втомою, а може перейти і в постійний стан. Контролюйте положення тіла протягом дня: вуха, плечі і стегна повинні знаходитися на одній лінії, коли ви сидите.

Причин за якими наш організм може старіти, звичайно, більше і багато хто з них вам добре відомі – куріння, згубні пристрасті до алкоголю, наркотичних речовин, відсутність будь-якого догляду за собою, стресові ситуації, хвороби та інші.

Однак, спробувавши змінити хоча б вищенаведені аспекти вашого життя, ви зможете значно поліпшити свою зовнішність, самопочуття і якість життя. Будьте здорові!

джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *