29 Листопада, 2023
Корисно знати! Чому ранній підйом корисніший для організму!

Корисно знати! Чому ранній підйом корисніший для організму!

Річард Бренсон, засновник Virgin Group, кожен день починає підкорювати світ, поки решта все ще дивляться свої сни. Такого правила дотримуються багато успішних людей. Згідно науці, ранні підйоми можуть надати ряд позитивних ефектів не тільки на вашу продуктивність, але і на весь організм і емоційний стан, інформує Ukr.Media.

Причини, які переконають зробити вибір на користь пробуджень в ранні години.

Запас для повноцінного пробудження

Прймаючи вранці холодний душ або випиваючи чашку кави, ви все одно не прокидаєтеся до кінця, як би свіжо себе не почували після звичного ритуалу. Вся справа в так званій сонній інерції, яка триває від 2 до 4 годин після пробудження. В цей час уважність, пам’ять і реакція непродуктивні – їм потрібен час для розгону, щоб почати роботу сповна.

Більш якісний сон

Вчені з’ясували, що у людей, які практикують ранній підйом, якість сну куди вища, ніж у тих, хто встає пізно. Любителі поспати частіше схильні і розладів сну. Крім того, їх організм не висипається, навіть якщо тривалість сну більша, ніж у ранніх пташок.

Підйом без мук

Краще привчити себе до повноцінного пробудження з першого дзвінка будильника, ніж нескінченно переставляти його вперед. 5 разів по 5 хвилин не продовжать сон, а лише порушать його цикл. У підсумку ви не відчуєте бадьорості після пробудження, а впродовж дня вас так і буде тягнути подрімати.

Хороша фізична форма

Звичка переставляти будильник вперед не тільки шкодить вашому сну, але і порушує обмін речовин і веде до ожиріння. Вагома мотивація: чому даремно валятися в ліжку, краще витратьте цей час на підтримання своєї фізичної форми.

Менше прокрастинації

Наукові дослідження підтвердили, що більшість прокрастинаторів береться за свої справи ближче до ночі. У тих, хто встає рано, нічні години відведені виключно для сну, а ранок, навпаки, звільняється для важливих справ. Привчивши себе до ранніх підйомів, зможете вже на початку дня скинути з себе вантаж турбот, що лежить на плечах прокрастинаторів до останнього.

Більша мотивація

Ніхто так не мотивований і не налаштований на виконання поставлених завдань, як любитель ранніх підйомів. Науковий експеримент підтверджує це: встаючи раніше, ви даєте собі час налаштуватися на роботу, визначити свої довгострокові і короткострокові цілі і зрозуміти, в чому саме полягає ваша задача.

Краща здатність до навчання

Люди, які встають в ранні години, показують кращі результати в навчанні. Вчені пояснюють це досить просто: завдяки ранньому підйому вам набагато легше вчасно потрапити на заняття. Ви менше турбуєтеся про зовнішні обставини і можете належним чином налаштуватися на навчальний процес.

Більше корисних звичок

Дослідження показують, що пізні пробудження випливають зі схильності вести нічне життя, яке найчастіше пов’язане з усякого роду шкідливими звичками. Ранні підйоми пропонують вам не просто відмовитися від нічної активності та пов’язаних з нею спокус, але й здорові ранкові звички на заміну.

Більше щастя

Психічний стан і щастя людини залежить від того, коли почнеться її день. Як показують дослідження, люди, які встають рано вранці, мають більш стійкий емоційний стан. Ті ж, хто схильний відходити до сну в пізні години і прокидатися десь в районі полудня, частіше страждають від перепадів настрою і навіть депресій.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *