11 Грудня, 2023
Мудра притча про те, як вороги можуть принести вам користь

Мудра притча про те, як вороги можуть принести вам користь

В одній державі настільки вірили у провидіння, що у них був такий звичай: кожному засудженому на смерть перед стратою було запропоновано тягнути жереб долі.

Повідомляє zatyshok.net

У мішечку були лише 2 листочки – «Життя» та «Смерть». Якщо засуджений витягав перший листок, його милували. Якщо другий – вирок тут же виконували. Таким чином, у кожного засудженого була надія до останнього моменту, а судді мали додатковий голос «вище» за або проти прийнятого ними рішення.

Так сталося, що один чоловік відкрив свою справу, вона стала потроху процвітати, а разом з успішністю, як це часто буває, з’явилися недоброзичливці. Вони спочатку наклепом домоглися арешту чоловіка, а потім підписання йому смертельного вироку.

Знаючи про те, що засуджений завжди має шанс на порятунок, вони обманом викрали з мішечка листочок з написом «Життя» і додали другий листочок з написом «Смерть». Таким чином вороги не залишили бідному чоловікові жодного шансу врятуватися – який листочок він би не витягнув, на нього чекав смертельний вирок.

Але в цієї людини були й друзі. Вони дізнались про підступи ворогів, проникли до засудженого до в’язниці і розповіли, що в мішечку на нього чекають два «смертельні» листочки. Друзі радили розповісти про це суддям та наполягти на перевірці мішечка з жеребом.

Але, як не дивно, засуджений зрадів цій звістці, попросив нікому про це не розповідати і повідомив, що це врятує його. Друзі вже вирішили, що в нього перед смертю помутнів розум, але він умовив їх зберігати мовчання.

Наступного ранку чоловік витяг жереб долі і був відпущений на волю. І друзі, і вороги, знаючи про два смертельні вироки в мішечку, дивувалися: як він зміг вийти з такої, здавалося б, безвиході?

А чоловік вчинив так: витягнувши листочок з мішечка, він, не читаючи, одразу ж проковтнув його. У суддів не залишалося іншого вибору, як подивитися, який листочок залишився в мішечку. Оскільки там була «Смерть», то було офіційно встановлено, що людина витягла «Життя».

Таким чином, вороги, готуючи чоловікові вірну загибель, мимоволі привели його до порятунку.

Не забувайте: вороги та недоброзичливці від поганого життя не з’являються. Якщо вони у вас є – значить, ви гідні того, щоб вам заздрити. А у будь-якої талановитої людини недоброзичливці будуть завжди – тільки через те, що не всі таланти дісталися їм.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *