5 Грудня, 2023
Навіть не припускала, наскільки корисна марганцівка! Дізнайся, як правильно використовувати

Навіть не припускала, наскільки корисна марганцівка! Дізнайся, як правильно використовувати

Стаття носить виключно інформаційний характер. Пам’ятайте, що перед початком будь-якого лікування консультація лікаря є обов’язковою!

Розчин кристаликів перманганат калію (в народі просто марганцівку) успішно застосовують в побуті та медицині. Недарма моя бабуся завжди намагалася запастися цими заповітними бульбашками з порошком темно-бордового кольору …

І правда, марганцівка знайома всім з дитинства, але зараз про неї забули. До речі, абсолютно марно, адже при правильному використанні засіб може допомогти у багатьох життєвих ситуаціях.

розчин марганцівки

Використання розчину марганцівки обумовлено його найсильнішими окисними, і знезаражуючими, антибактеріальними властивостями, дія яких заснована на хімічних реакціях.

Перманганат калію застосовують в традиційній і нетрадиційній медицині, косметології, садівництві … Мандрівники часто беруть порошок з собою для знезараження ран і питної води.

Для полоскань і обробки пошкоджень на шкірі (рани, мозолі, порізи, гнійники) важливо правильно приготувати розчин марганцівки. Для цього приблизно 10 кристалів повністю розчиняють в 1 літрі води. Далі концентрацію коректують, спираючись на колір: він повинен бути слабо-рожевим.

Пам’ятай, що більш міцний розчин може викликати опік слизової оболонки. Особливо важливо стежити, щоб в рідині не залишилося жодного цілого кристала: при зіткненні зі шкірою також може статися опік.

ЗАСТОСУВАННЯ марганцівки

Садна, подряпини, укуси комах, запалення на шкірі (вітряна віспа, прищі), при перших ознаках появи пролежнів: шкіру протирають ватним тампоном, змоченим в блідо-рожевому розчині марганцівки.

Великі рани марганцевої водою не обробляють, а ось царапини – будь ласка.

При підвищеній пітливості ніг роби ванночки з блідо-рожевим розчином марганцівки, після чого використовуй спеціальні креми, мазі (пасту Теймурова, наприклад). Ванночки з марганцівкою допоможуть і при мозолях.

При розладах кишечника, діареї, підозрі на отруєння слабо-рожевий розчин марганцівки (2 кришталика на 200 мл води) приймають всередину. Засіб допомагає кишечнику очиститися і швидше вивести токсичні речовини.

Марганцівка незамінна в садівництві , адже вона ефективна в боротьбі з шкідниками та хворобами рослин. У 0,5% розчині (0,5 г на 100 мл води) замочують насіння для профілактики захворювань. Також нею знезаражують землю, щоб, щоб захистити молоді рослини від хвороботворних мікроорганізмів.

Більш слабкий розчин (1,5 г на 10 л води) використовують для обробки полуниці, суниці, огірків і помідорів від борошнистої роси .

За допомогою розчину марганцівки можна видалити котячі мітки з м’яких меблів і килимів. Нейтралізація запаху гарантована, але є ризик залишити плями (краще перевір на непомітній ділянці).

Індивідуальна непереносимість або алергія можуть стати протипоказаннями до застосування перманганату калію. Перед використанням цього засобу все ж краще проконсультуватися з дільничним терапевтом.

Важливо! Марганцівка несумісна з одночасним застосуванням активованого вугілля та інших легко окислюючих речовин. Бережи пляшечку з порошком далеко від дітей і препаратів, які при зіткненні з кристалами марганцю можуть стати причиною пожежі.

пише порадниця

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *