5 Грудня, 2023
Огірки плодоносять, як божевільні: я завжди це кладу в лунку при посадці,і одне важливе підживлення під час цвітіння

Огірки плодоносять, як божевільні: я завжди це кладу в лунку при посадці,і одне важливе підживлення під час цвітіння

Чекати на гарний урожай огірків на збіднених ґрунтах не варто. На жаль, не всі городники мають можливість регулярно збагачувати свою ділянку гноєм та іншою органікою.

Виправити ситуацію допоможе внесення добрив безпосередньо в лунку перед посадкою розсади. На етапі цвітіння та формування зав’язей огірочки також слід підживлювати. Але все по порядку.

Що я кладу в лунку
Для швидкого зростання та нормального розвитку огірочки потребують азоту. Тому при посадці розсади я закладаю в лунки дрібно посічену кропиву. Це чудове органічне добриво, яке містить азот у великій кількості.

Листя кропиви швидко розкладається і забезпечує нашу культуру важливим елементом. На одну лунку достатньо покласти дві великі жмені подрібненої рослини і добре перемішати із землею.

Другий елемент, до якого дуже вибаглива культура, це фосфор. Компонент сприяє швидкому укоріненню та формуванню квіток. При його дефіциті чекати рясного цвітіння і, відповідно, зав’язі не варто.

Фосфор міститься у великій кількості в м’ясо-кістковому та рибному борошні. Беремо по столовій ложці одного з цих продуктів і вносимо до лунки.

Третій життєво необхідний елемент – це калій. Завдяки йому наші рослини утворюють плоди. Поповнити калій у ґрунті допоможе звичайна деревна зола. Крім цього компонента, продукт містить фосфор в легкодоступній формі.

На лунку беремо пару столових ложок з гіркою золи і змішуємо з іншими інгредієнтами.

Після проливаємо наші лунки і приступаємо до посадки розсади. Такі стартові добрива допомагають нашим огірочкам швидше «освоїтися» на новому місці, піти в зріст і рясно зацвісти.

Чим підживлювати під час цвітіння
Рясне цвітіння – ще не запорука гарного плодоношення. Для формування зав’язі огірки потребують бору. Елемент не тільки збільшує кількість плодів, але й робить їх більш солодкими, хрумкими, без порожнеч.

Для приготування беремо 5-грамовий пакетик борної кислоти та розчиняємо кристалики у гарячій воді. Концентрат розводимо водою кімнатної температури, довівши об’єм до 10 л.

Готовим засобом обприскуємо кущики. Обробку робимо під час цвітіння.

Вдруге дати огіркам бор необхідно під час формування зав’язей. Підживлення готуємо за тією ж схемою.

Ось такі прості агротехнічні маніпуляції допомагають мені здобути багатий урожай смачних огірків без порожнеч.
Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *