10 Грудня, 2023
Попереджувальні ознаки ваших нігтів про ваше здоров’я!!! Вкрай важливо вчасно помітити ті чи інші ознаки!

Попереджувальні ознаки ваших нігтів про ваше здоров’я!!! Вкрай важливо вчасно помітити ті чи інші ознаки!

Вкрай важливо вчасно помітити ті чи інші ознаки!

Хоча більшість людей не вважають їх важливими, наші нігті дійсно можуть багато розповісти про наше здоров’я. Будь-яка зміна нігтів може вказувати на певну хворобу або стан, тому ми повинні приділяти їм більше уваги.

Погляньте на свої нігті — вони змінили свій колір або почали відшаровуватися? Вони товщі, ніж зазвичай? Всі ці зміни можуть вказувати на серйозні проблеми зі здоров’ям і допомогти вам своєчасно виявити проблему. Ось 8 змін нігтів, які вказують на серйозні проблеми зі здоров’ям:

Потовщені нігті

Якщо ваші нігті потовщені і «пухкі» навколо пальців, це може бути ознакою запального захворювання кишечника, респіраторних захворювань, СНІДу або захворювання печінки.

Сухі та ламкі нігті

Ламкі і сухі нігті зазвичай пов’язані з гормональним дисбалансом або бактеріальними і грибковими інфекціями.

Нігті з горбками

Горбки на нігтях можуть бути попереджуючою ознакою артриту, дефіциту заліза або вовчака. Якщо ви помітили горбки на ваших нігтях, ви повинні якомога швидше відвідати свого лікаря.

Дірочки в нігтях

Невеликі дірочки в нігтях зазвичай вказують на осередки алопеції, псоріаз, проблеми сполучної тканини або дефіцит цинку.

Нігті-ложечки

Якщо ваші нігті виглядають зігнутими, як ложка, ви можете страждати від дефіциту заліза, гіпотиреозу, серцевих захворювань або гемохроматоза (розлад печінки, викликане високим поглинанням заліза).

Розшаровуючі нігті

Розшаровуючі нігті мають тенденцію до луски і зазвичай викликані недоїданням, деякими недоліками поживних речовин (фолієвою кислотою, вітаміном С, білком) або псоріазом.

Товсті нігті

Нігті повинні бути гладкими і сильними і ні в якому разі не товстими. Потовщені нігті вказують на проблеми кровообігу, захворювання легенів, грибкові інфекції, проблеми з щитовидною залозою або псоріаз.

Нігті, які змінили колір

Колір ваших нігтів може розповісти вам, чи страждаєте ви від певної проблеми. Білі нігті можуть бути ознакою гепатиту, тоді як темні смуги поряд з верхньою частиною вказують на застійну серцеву недостатність. Блакитні нігті є ознакою низького рівня кисню в крові, а зелені нігті вказують на бактеріальні інфекції. Каламутні нігті є ознакою дефіциту вітаміну, в той час як червоні смуги на нігтях можуть бути ранньою ознакою серцевих клапанів.

Як ви можете бачити, наші нігті можуть багато розповісти про наше здоров’я, тому важливо помітити будь-які зміни і серйозно ставитися до цього.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *