5 Грудня, 2023
Поради професіоналів як зберігати моркву щоб не гнила

Поради професіоналів як зберігати моркву щоб не гнила

Ті, хто вирощують моркву, добре знають, як приємно зібрати свій власний урожай і насолоджуватися ним весь зимовий період. Але зберігання моркви – це справа не з простих! Адже вона часто запріваєі її вражають різні шкідники.

Морква повинна бути стигла, не пошкоджена і ні в якому разі не підморожена. Існує чотири основних способи зберігання овоча.

Спосіб № 1.

Цей спосіб полягає в тому, що моркву зберігають в середньозернистому чистому піску, вологістю приблизно 20 %.

Візьміть ящик, насипте в нього шар піску 2 см товщиною і покладіть моркву на нього одним шаром. Зверху засипте піском і знову шар моркви. Повторюйте процедуру до повноти ящика, але зверху потрібно лишити простір 5-10 см. На один кілограм моркви витрачається один кілограм піску.

Спосіб № 2.

Даний спосіб в тому, що потрібно приготувати бовтанку з глини і води однорідної консистенції, вимочити в ній кожну морквинку і обсушити на сонці. Коли утвориться глиняна шкоринка на овочі, яка захищає від в’янення і шкідників, складіть у поліетиленовий мішок і залишити його відкритим. Цей спосіб найдовше зберігає моркву, термін сягає 4-5 місяців. Глиняна оболонка дуже добре змивається водою.

Спосіб № 3.

Моркву зберігають в відкритих мішках з дуже товстої плівки. Через те, що в мішку достатньо вологе повітря і висока концентрація  СО2, овоч не в’яне і добре зберігається.

Спосіб № 4.

Зберігання моркви у хвойній тирсі. Ця тирса володіє бактерицидними властивостями, завдяки чому овоч добре зберігається, не в’яне, не гниє і не проростає.

Спосіб укладання такий самий як в способі з піском.

Якщо Ви будете користуватися цими простими порадами, ваша морква буде довго зберігатися без пошкоджень до наступного врожаю.

джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *