29 Листопада, 2023
Роблю так багато років! Детальний графік підживлення помідорів з урахуванням потреб рослин на кожному етапі росту..

Роблю так багато років! Детальний графік підживлення помідорів з урахуванням потреб рослин на кожному етапі росту..

Вирощування помідорів – копіткий та трудомісткий процес. Для отримання гарного врожаю культура вимагає постійної уваги, а саме: захисту від заморозків, видалення пасинків та непотрібного листя, формування куща, підв’язка, полив, обробки від хвороб та шкідників…. Але особливо вибагливі помідори щодо харчування, адже недостаток тих чи інших поживних компонентів відбивається на врожайності та зовнішньому вигляді рослин.

Про те коли і яких добрив потребують помідори на кожному етапі розвитку ми сьогодні і поговоримо.

Графік підживлення помідорів
1 підживлення
Перше добриво вносять помідорам за два тижні після висадки розсади на постійне місце. На цей час рослини повністю освоюються на новому місці і починає активно рости. У цей час настає період бутонізації і початку цвітіння.

У 9 літрах води розведіть 1 літр готового розчину пташиного посліду (пташиний послід розведений водою 1:20) або розчину коров’яку (коров’як розведений водою 1:10), сюди ж додайте 1 столову ложку суперфосфату і 1 чайну ложку сульфату калу.

Або у 9 літрах води розведіть 0,5 літрів попелевого настою та 0,5 літрів зеленого добрива.

Для приготування попелевого настою необхідно 200 грамів деревного попелу залити 1 літром кип’ятку і дати настоятися один-два дні.

Щоб приготувати зелене добриво 1/3 десятилітрового відра, заповніть кропивою, залийте водою до країв, накрийте кришкою і залиште на 7-10 днів для бродіння.

Або у дощову погоду за умови, що помідори вирощуються у відкритому грунті, замість кореневого підживлення проводять позакореневе підживлення (за зеленим конусом) сечовиною або аміачною селітрою.

На 10 літрів води візьміть 1 чайну ложку сечовини (карбаміду) або аміачної селітри.

2 підживлення
Через 12 днів після внесення першого добрива проводять друге підживлення. На той час на помідорах розпускається друга квіткова кисть. Підгодовують помідори тим самим підживленням, що й перший раз.

Знаємо, що не всі мають можливість підживлювати свої рослини натуральними органічними добривами (коров’як або пташиний послід), в цьому випадку вам на допомогу прийдуть органічні добрив (виробника вибирайте на свій розсуд). Такі удобрення виготовлено на основі компостованого гною з додаванням мікроелементів. На 10 літрів води беруть 2 столові ложки рідкого добрива.

3 підживлення
Коли на помідорах почне розпускатися друга кисть вносять третє підживлення (це приблизно через 10 днів після другого підживлення). Для підживлення використовують ті ж добрива, що при першому та другому підживленні.

У цей час можна провести позакореневе підживлення мінеральними добривами. Це підживлення ефективне при обсипанні квіток.

У 1 л води розведіть 1 ч. л. повного мінерального добрива.

4 підживлення
Наступне підживлення проводять через 12-15 днів після третього. У цей час відбувається масове зростання та наливання плодів.

На 10 л води беруть 1 ст. л суперфосфату, 1 ст. л калійної солі та 1 ч. л аміачної селітри.

Або на 10 л води беруть 1 ч. л калімагнезії, 1 ч. л сульфату калію та 1 ч. л аміачної селітри.

Витрата добрива
Під кожен кущ вносимо 1 літр готового підживлення. Ґрунт попередньо потрібно добре пролити.

Пам’ятайте! Об’єм добрив, які вносяться, залежить від родючості ґрунту. На добре удобреному ґрунті потрібно застосовувати менше добрив. Позакореневі підживлення проводять раз на місяць і вранці, щоб до вечора з рослин встигла випаруватися волога.

Дотримання графіка підживлення помідорів допоможе рослинам заповнити необхідні потреби в харчуванні та створить сприятливе середовище для розвитку та гарного плодоношення.

А чим ви підживлюєте помідори? Напишіть у коментарях свої рецепти підживлення. Бажаємо, щоб ваші росли, плодоносили і не приносили клопоту.
Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *