5 Грудня, 2023
Тепловий і сонячний удари! Як розпізнати і чим допомогти потерпілому!

Тепловий і сонячний удари! Як розпізнати і чим допомогти потерпілому!

Лікарі МОЗ розповіли, як розпізнати сонячний і тепловий удари, відрізнити їх і чим можна допомогти постраждалому до приїзду швидкої допомоги.

Про це повідомляє Центр громадського здоров’я в Facebook, передає strana.ua.

“Тривале перебування під прямими сонячними променями може бути небезпечним. Однак не менш небезпечним може бути перебування в жарких приміщеннях. Сонячний удар – це патологічний стан. Відбувається порушення роботи головного мозку через тривалої дії сонячних променів на не покритий капелюхом голову. Тепловий удар – це форма гіпертермії, при якій різко підвищується температура тіла. Тепловий удар діагностують, спостерігаючи за симптомами та ознаками у людини, після впливу екстремальних температур “, – зазначено в повідомленні.

Сонячний удар є різновидом теплового. Тепловий удар відрізняється від сонячного тим, що під час нього перегрівається все тіло, а не тільки голова. Під час сонячного удару розширюються кровоносні судини мозку, що може викликати ураження нервової системи. Сонячний удар провокує тривале перебування на сонці. Тепловий – підвищена температура повітря і надмірна вологість.

Щоб уникнути теплового удару, необхідно відмовитися від фізичних навантажень в спеку, в зоні ризику знаходяться діти, люди похилого віку, спортсмени, і люди, що працюють на відкритій місцевості.

Основні ознаки теплового і сонячного удару:

теплові висипання: скупчення червоних прищиків або маленьких бульбашок;
м’язові спазми в руках, ногах або животі;
короткочасна втрата свідомості;
підвищення температури тіла;
нудота;
блювота;
втома;
слабкість,
головний біль;
запаморочення;
відсутність пітливості, гаряча, червона або рум’яна суха шкіра;
прискорений пульс;
утруднене дихання;
галюцинації;
дезорієнтація.
“У кожної людини симптоми можуть відрізнятися, тому потрібно бути уважним і в будь-якому випадку зателефонувати в службу екстреної медичної допомоги (103) при підозрі на тепловий або сонячний удар”, – додали представники відомства.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *