29 Листопада, 2023
Чому бігати босоніж по траві можна, а ходити без взуття по квартирі — не можна?

Чому бігати босоніж по траві можна, а ходити без взуття по квартирі — не можна?

Розбираємося, як тверді поверхні шкодять нашим стопам.

Здається, що в тому, щоб ходити босоніж, немає нічого поганого. Та й багато хто напевно чув, що, наприклад, бігати босоніж по траві з росою в травні і червні навіть корисно для здоров’я. Однак фахівці все ж застерігають від того, щоб надовго знімати взуття і пересуватися таким чином, інформує Ukr.Media.

Сьогодні розповімо, які неприємні наслідки для здоров’я може мати ходьба босоніж. Причому небезпека підстерігає навіть в тому разі, якщо людина босоніж пересувається по власному будинку або квартирі.

Бігати босоніж

Насамперед потрібно враховувати, що босі ноги сильніше схильні до дії мікробів. Навіть нещодавно вимита підлога насправді залишається досить брудною. І всі наявні тут мікроорганізми будуть активно взаємодіяти з босими і нічим не захищеними ногами. А потім з’являються проблеми зі шкірою і нігтями…

Бігати босоніж навіть по чистих поверхнях шкідливо. Одна справа, коли ви ходите по м’якій зеленій траві, і зовсім інша, коли ступаєте по асфальту або плитці. Будь-яка тверда поверхня викликає перенапруження м’язів, що призводить до болів в найрізноманітніших частинах тіла.

Звичайно, приємно після важкого дня пройтися босоніж. Але такий раптовий порив цілком може привести до падіння і травм. Тому на слизькій поверхні не варто поводитися легковажно і нехтувати елементарними правилами безпеки.

Ходіння босоніж по твердій поверхні приносить певну шкоду і спині. Річ у тім, що вага розподіляється на босу стопу нерівномірно, що тільки посилює її деформацію. До того ж додаткове навантаження лягає на спину і коліна.

Важливість взуття

А тому взуття необхідне. Причому воно повинне бути якісним, з правильною м’якою підошвою, щоб амортизувати і захищати п’яту. Красиві жіночі туфлі на підборах до такого взуття явно не належать. Ходити в них більше 2-3 годин на добу вкрай небажано.

Фахівці журяться, що люди вибирають модне і красиве взуття, а про зручність думають в останню чергу. Хоча саме від вибору кросівок, туфель і черевиків багато в чому залежить здоров’я ніг. І важливість цього важко переоцінити.

А тому ходити босоніж навіть вдома — це погане рішення. Найпростіший спосіб посилити проблеми з опорно-руховим апаратом. До того ж незахищені стопи постійно матимуть контакт не тільки з поверхнею, але і з усіма мікробами, які тут є. І це теж ні до чого доброго не приведе.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *