Стаття носить виключно інформаційний характер. Пам’ятайте, що перед початком будь-якого лікування консультація лікаря є обов’язковою!
Фолієва кислота (вітамін В9) надзвичайно важлива для організму жінки і по праву вважається жіночим вітаміном. В9 грає істотну роль у формуванні органів, тканин, відновленні імунітету, регулювання роботи серця, зміцнення кровоносних судин.
Брак елемента провокує розвиток розладу нервової системи, ранній клімакс. Тому фолієва кислота, особливо в сукупності з вітамінами В6 і В12, представляє особливу цінність для жіночого організму, так як всі три вітаміни беруть участь в процесі створення структури ДНК, тілець гемоглобіну, відповідають за роботу головного мозку. У цій статті ми докладніше розберемо для чого потрібна жінкам фолієва кислота і в чому її користь.
Користь фолієвої кислоти для жінок
Фолієва кислота краще за інші вітаміни відновлює імунну систему, підтримує роботу серця і кровоносних судин. Стимулює діяльність всіх органів, особливо шкіри, а також сприяє нормальному росту волосся.
Фолієва кислота в комплексі з вітамінами В6 і В12 знижує ризик розвитку захворювань очей на 30%. Фолієва кислота забезпечує шкірі здоровий колір. А разом з пантотеновою і параамінбензойною кислотами тривалий час захищає волосся від посивіння.
Цей вітамін особливо рекомендується під час вагітності. Щоденна доза фолієвої кислоти під час вагітності – 400 мг.
Результати багаторічних тестів показали, що тривалий прийом вітаміну В9 (фолієвої кислоти) дозволяє не тільки позбутися від багатьох ускладнень під час вагітності та пологів, а і є неймовірно корисний для жіночого здоров’я аж до настання менопаузи.
Так, вчені з’ясували, що вживання фолієвої кислоти допомагає уникнути появи проблем з хребтом у дитини, сприяє правильному формуванню нервової системи плода. Крім того, цей вітамін незамінний при лікуванні післяпологової депресії, тому його по праву вважають головним жіночим вітаміном.
У жінок нестача фолієвої кислоти може привести до відсутності нормальної реакції репродуктивних органів на естроген. У підлітковому віці фолієва кислота коригує статеве дозрівання дівчини, допомагає при акне. Але необхідний цей вітамін і чоловікам.
Фолієва кислота працює в одній упряжці з тестостероном, сприяючи дозріванню сперми. Щоб у юнака розвивалися нормальні статеві характеристики на кшталт голосу, бороди і збільшення простати для вироблення насіння, йому необхідна достатня кількість фолієвої кислоти.
Симптоми і причини дефіциту фолієвої кислоти
Перші ознаки дефіциту вітаміну – відсутність настрою, апетиту, нервозність і слабкість, апатія і втрата інтересу до справ. У годуючих мам може спостерігатися посилення післяпологової депресії.
Гіповітаміноз призводить до дефіциту адреналіну, тому з’являється безсилля і знижується працездатність. Через нервові розлади виникає агресія, дратівливість, з’являються страхи, фобії, невпевненість. Також дефіцит провокує швидке стомлення, погіршення пам’яті, зниження уваги, втрату ваги.
На думку лікарів, організм не утримує В9 в достатніх кількостях через харчування, до якого не увійшли такі продукти, як різні сорти капусти, бобові, цитрусові, вишня, диня, соя, інжир, агрус.
Симптоми дефіциту фолієвої кислоти проявляються через 10-30 діб після зниження рівня вітаміну в крові.
Основні джерела фолієвої кислоти:
Бобові, салат, шпинат, капуста, зелена цибуля, зелений горошок, квасоля, соя, буряк, морква, томати, борошно грубого помелу та хлібобулочні вироби з цієї муки, гречана і вівсяна крупи, пшоно, дріжджі.
З продуктів тваринного походження багаті фолієвою кислотою печінка, нирки, сир, сир, ікра, яєчний жовток. Однак необхідно щодня з’їдати величезну кількість потрібних продуктів, щоб заповнити вміст цього вітаміну в організмі. Тому доцільно приймати його в таблетках, особливо з огляду на його невисоку ціну.