5 Грудня, 2023
Якщо у вас є тромб, на це вкажуть 8 ознак!

Якщо у вас є тромб, на це вкажуть 8 ознак!

Згортання крові – дуже важливий процес, оскільки саме так організм зупиняє кровотечі. Всі ми бачили згусток крові в вигляді скоринки на рані або синяка. Але іноді згустки крові виникають не так і не там, де потрібно. Коли це відбувається, виникає великий ризик серйозних проблем зі здоров’ям, таких як інсульт або серцевий напад, пише fithacker.

Ось як дізнатися, чи є у людини небезпечний тромб:

Набряк однієї кінцівки. Це симптом згустку крові, відомого як тромбоз глибоких вен (ТГВ), який перешкоджає кровотоку в системі кровообігу. ТГВ особливо небезпечний, тому що перешкоджає надходженню кисню в життєво важливі органи.

Біль або слабкість в ногах. Національний альянс з вивчення згустків крові зазначає, що частим симптомом ТГВ є біль або будь-які неприємні відчуття в нозі. Сюди ж відносяться і м’язові спазми.

Червоні смуги на шкірі. Пам’ятайте, синяк – це форма тромбу. Але якщо ви бачите червоні смуги, що проходять уздовж вен, знайте, що це не звичайний синець. Негайно зверніться за медичною допомогою. Особливо якщо в області цих червоних смуг кінцівку стає занадто теплою на дотик.

Біль в грудях при глибокому диханні. Якщо ви часто відчуваєте біль в грудях при глибокому диханні, можливо, у вас тромб у легенях, відомий як емболія легеневих судин. Такий тромб може швидко стати фатальним, тому ні в якому разі не зволікайте візит до лікаря.

Задишка. Ви також можете відчувати тріпотіння в грудях, прискорене серцебиття або запаморочення. Будь-який з цих симптомів вимагає негайної медичної допомоги.

Незрозумілий кашель. Якщо ви кашляєте без явної причини, (тобто розумієте, що це не застуда або, наприклад, наслідки куріння) зверніть увагу на частоту серцевих скорочень, відчуття в грудній клітці і дихання. Якщо у вас незрозумілий кашель з будь-яким з перерахованих вище симптомів, зверніться до лікаря.

Головне, не забувайте, що будь-який згусток крові може стати смертельним. Не ризикуйте і ставитеся до свого здоров’я уважніше.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *