10 Грудня, 2023
Які помилки городників призводять до пустоцвітів на огірках

Які помилки городників призводять до пустоцвітів на огірках

Часті шкідливі дії дачників.

Причини переважання пустоцвіту на огірках можуть мати природний характер. Наприклад, якщо для посіву використане занадто молоде насіння або посадковий матеріал узятий від гібридів. Однак з боку городників теж зустрічаються помилки, що призводять до відсутності жіночих квіток, з яких формується зав’язь. Три типових неправильних дії — посадка огірків в тіні, порушення режиму поливу, незбалансовані підгодівлі, інформує Ukr.Media.

Посадка в темному місці

Огірки входять до групи теплолюбних і світлолюбних культур. Для нормального розвитку їм необхідне хороше освітлення, тому краще вирощувати овочі на сонячному місці. Але не все так просто, на невеликій ділянці дачникам доводиться шукати компроміс.

Грядка з огірками може виявитися в затіненій частині городу. Через брак світла:

  • сповільнюється ріст пагонів огірка;
  • слабо відростають бічні стебла;
  • листя стає дрібним, кількість хлорофілу в ньому знижується;
  • плоди погано зав’язуються, на кущах формуються переважно чоловічі квітки.

Якщо така помилка була допущена при посіві, городникам можуть допомогти два прийоми. Необхідно обмежити зростання основного стебла. Якщо сорт скоростиглий, прищіпку роблять після появи 10 листя. На пізньостиглих сортах верхівку прищипують після появи 6-8 листочків. Прищіпка призведе до розвитку бічних пагонів, на яких переважно утворюються квітки жіночого типу. Крім того, буде потрібно зменшити полив.

Неправильний полив

Огіркам подобається рясний полив, але все ж потрібно нормувати кількість води, що вноситься. Не можна допускати, щоб ґрунт перезволожувався. Особливо важливо дотримуватися цього правила в прохолодну погоду, коли коренева система починає гірше працювати.

Через надлишок вологи в ґрунті може розвинутися коренева гниль. У цьому випадку рослина буде прагнути вижити. Формування врожаю відійде на другий план. Ще одна помилка, пов’язана з поливом, — внесення холодної води.

Огірки болісно реагують на коливання температури, стрес не кращим чином позначається на цвітінні і плодоношенні. Воду для поливу попередньо наливають в бочку, що стоїть на сонячному місці. Температура поливної води повинна становити 25-28 °C. Проводять поливи в ранкові або вечірні години на заході сонця.

Перегодовування азотом

Азотні добрива потрібні огіркам на початкових етапах росту. Якщо продовжувати давати огіркам азот перед цвітінням, кущі почнуть «жирувати», обростаючи новими пагонами і великими зеленими листками. Розвиток вегетативної маси завжди відбувається на шкоду плодоношенню.

Підживлення повинні бути збалансованими. Перед цвітінням огіркам потрібні добрива з підвищеною дозою калію і фосфору. Обидва елементи впливають на цвітіння і здатність формувати плоди. Перед початком цвітіння азот з підгодівлі виключають.

Огірки підгодовують розчином з 40 г суперфосфату і 15 г сірчанокислого калію на 10 л води. Промислові добрива можна замінити деревною золою. Збільшенню кількості зав’язей посприяє обприскування розчином борної кислоти (1/2 ч. л. на 5 л води) або спеціальним препаратом для утворення зав’язей на початку цвітіння.

До появи пустоцвіту на огірках часто призводить спека або занадто прохолодна погода. Вплинути на клімат не вдасться, але деякі заходи допоможуть. В холоди грядку можна вкрити плівкою, одночасно зменшивши полив, в спеку огірки, навпаки, поливають часто — двічі в день. У відповідь на таку турботу культура віддячить щедрим урожаєм.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *