1 Грудня, 2023
Як зрозуміти, що насправді у вас болить. Карта болю …

Як зрозуміти, що насправді у вас болить. Карта болю …

Стаття носить виключно інформаційний характер. Пам’ятайте, що перед початком будь-якого лікування консультація лікаря є обов’язковою!

Бувають такі болі, які ігнорувати не можна ні в якому разі, завжди потрібно шукати причину і позбавлятися від них. Однак іноді трапляється, що біль в конкретному місці викликана тією частиною тіла, яка зовсім з цим місцем не пов’язана, – рефлекторна біль.

Рефлекторна біль з’являється, коли проблема в одній частині тіла викликає біль в іншій. Зрозуміло, інформація, подана нижче, не замінить консультацію у лікаря, однак вона дуже важлива і розкриває основні аспекти проблеми: симптоми, на які потрібно звернути увагу, і області зосередження болю.

1. Серце

Якщо у вас проблеми з серцем, то хворіти може в грудях зліва. Також біль може віддаватися в ліву руку або вище попереку. Будь-який біль, пов’язана з серцем, може означати потенційну загрозу для здоров’я, яка зажадає негайного медичного втручання.

2. Легкі і діафрагма

Проблеми з легенями і діафрагмою можуть стати причиною рефлекторних болів в шиї (ліворуч або праворуч) або у верхній плечовій області. Це може бути результатом проблем з диханням або з діафрагмовим нервом, який проходить від хребта в діафрагму через легені. До респіраторним проблемам завжди слід ставитися серйозно і не відкладати візит до лікаря.

3. Печінка і жовчний міхур

Проблеми в печінці і жовчному міхурі можуть також викликати біль в шиї і верхньому плечовому поясі або з правого боку грудей, відразу під соском. Кожен з нас добре знає своє тіло і зможе відрізнити біль в затерплих м’язах шиї від серйозної рефлекторної болю. Якщо ви підозрюєте, що болі в шиї або в діафрагмі рефлекторні, обов’язково сходіть до лікаря.

4. Шлунок і підшлункова залоза

Рефлекторна біль в цих областях – в передній і задній частинах тіла – може означати проблему зі шлунком і підшлунковою залозою. Люди з панкреатитом майже в половині випадків відчувають біль, віддає в спину. Також з’являється чутливість в області живота, особливо у верхній його частині. Вельми складно визначити, в якому органі конкретно проблема, коли з’являються болі в спині, тому запускати це питання не можна ні в якому разі.

5. Тонкий кишечник

Якщо у вас проблема з тонким кишечником, то болі можуть бути в області живота, біля пупка. Болі в середній частині живота (навколо пупа) можуть бути своєрідним сигналом, який нам подає тонкий кишечник (запалення, спазм, функціональні розлади). Саме цю ділянку зосередження болю може допомогти лікарю визначити джерело болю в животі, так що при огляді вказуйте точніше, де болить.

6. Товста кишка і апендикс

Апендицит і проблеми з товстою кишкою часто виражаються в рефлекторної болю саме в цих областях живота. Болі в правій стороні живота знизу зазвичай відразу ж викликають підозру на апендицит або на проблему з товстою кишкою. Апендицит – небезпечна для здоров’я ситуація, яка вимагає негайного втручання лікарів.

7. Нирки

Проблеми з нирками можуть виражатися в болях, що розповсюджуються по великій області, включаючи нижню частину спини, живіт, таз і стегна. Захворювання нирок життєво важливо діагностувати, тому, якщо ви відчуваєте біль і дискомфорт в цій області, відразу ж звертайтеся до лікаря.

8. Січовий міхур

Проблеми з сечовим міхуром проявляються найчастіше у вигляді болю в нижній частині таза, з задньої або передньої панелі. Так як сечовий міхур розташований в задній нижній частині спини, запалення цього органу можуть викликати болі в попереку.

9. Яєчники

Проблеми з яєчниками можуть виражатися в болях як в передній, так і в задній частині живота. Кіста яєчника може викликати гострий колючий біль, зазвичай з одного боку живота. Рак яєчників – дуже серйозне захворювання, яке може закінчитися летальним результатом. При будь-якоиу сильному болі слід звернутися до лікаря заради власного спокою.

Визначення причини рефлекторних болів дуже важливо для виявлення багатьох небезпечних хвороб. Звичайно, сама по собі біль – ще не привід для паніки, але знати, що відбувається у вашому тілі, значить вчасно подбати про своє здоров’я і вчасно попередити хвороби.

джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *