1 Грудня, 2023
Як правильно удобрювати яблуні? П’ять корисних порад!

Як правильно удобрювати яблуні? П’ять корисних порад!

Як правильно удобрювати яблуні? П’ять корисних порад!

1. У період інтенсивного зростання яблунь (травень – середина червня) їх удобрюють рідкими підживленнями з розчину коров’яки (1 частина гною на 8 частин води) або пташиного посліду (1 частина посліду на 10-12 ч). Перераховані підживлення можна вносити не тільки навесні, але і протягом літа під послаблені рослини.

На кожен квадратний метр площі проекції крони необхідно внести 1 відро розчину органічних добрив.

2. Якщо друге підживлення роблять з одних мінеральних добрив, то до азоту можна додати 15-20 г суперфосфату (або 7-10 г преципітату) і 15 г хлористого або сірчанокислого калію. Друге підживлення можна також приготувати зі складних добрив: нітроаммофоски (37 г), плодово-ягідної суміші (25 г).

3. Рідкі підживлення необхідно вносити в канавки глибиною 15-20 см (у яблуні та груші) і 10-15 см (у вишні та сливи).

4. Рідкі підживлення вносять у канавки глибиною 15-20 см (у яблуні та груші) і 10-15 см (у вишні та сливи). Канавки розташовують на відстані 50-70 см одна від іншої. Як правило, на 1-2 м борозни вносять по відру розчину, а після того, як він вбереться, канавки покривають землею.

5. У садах, ґрунт яких міститься під задернінням, можна зробити свердловини-колодязі, особливо на ділянках з важкими глинистими ґрунтами. Їх роблять садовим буром в місцях, де у плодового дерева зосереджена велика кількість дрібних коренів, – по межі проекції крони (на відстані 1 м), глибиною 50-60 см і заповнюють великим піском, дрібним щебенем або галькою.

джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *