2 Грудня, 2023
Як після посадки винограду отримати урожай вже на другий рік

Як після посадки винограду отримати урожай вже на другий рік

Мабуть кожен дачник, який саджає виноград хоче отримати урожай якнайшвидше. Пропонуємо декілька порад, які допоможуть вам отримати урожай винограду після посадки якомога скоріше.

Живці винограду можливо підготувати і посадити в такий спосіб, щоб отримати урожай вже на другий рік. Кілька особливих прийомів дозволить рослині в повній мірі розкрити свій потенціал і максимально прискорити плодоношення,пише правда і наука

Укорінення живців будинку

Перший і дуже важливий спосіб – необхідно приблизно три місяці витримувати саджанці винограду на заскленому балконі або на підвіконні в квартирі.

У січні або лютому нарізані восени живці розміщують в пластмасових або скляних пляшках і банках на освітлених місцях в теплих приміщеннях. Рослинам цілком підійде кімнатна температура 22 – 24 ° C. Воду для живців краще фільтрувати, але можна використовувати і відстояну. Саджанці незабаром пустять коріння і до травня лоза вже буде більше метра у висоту.

Перш ніж висадити виноград на постійне місце, його загартовують, виносячи саджанці кожен день на свіже повітря і залишаючи їх там на кілька годин. Підготовлені таким чином рослини здатні почати плодоносити вже на другий рік, а на третій забезпечать виноградаря прекрасним урожаєм.

Посадка в прогріті ями

Другий спосіб прискорити плодоношення – перенесення саджанців в спеціально підготовлені посадкові ями. Ранньою весною, в березні, в саду або на винограднику викопують досить глибоку яму, яку накривають склом або прозорою міцною плівкою. Таким чином грунт в місці майбутньої посадки незабаром добре прогріється під весняним сонцем.

Через один – два тижні тут уже можна висаджувати виноград. Кущики розміщують в посадочних ямах, на дно яких покладений дренаж і насипний родючий грунт. Земля для саджанців повинна бути супіщаною або суглинистою, можна використовувати той грунт, який витягли з поглиблення. Яму перед посадкою потрібно добре пролити.

Кореневу систему пагонів присипають, укриття обов’язково повертають на місце. Скло або плівка повинні залишитися зверху до тих пір, поки саджанці не доростуть до них. Тільки після цього тимчасове укриття можна прибрати і поставити над виноградними пагонами дуги з натягнутою плівкою.

Якщо все зроблено правильно, саджанці неодмінно додадуть в зростанні. Вже на наступний рік подорослішала лоза дасть свої перші ароматні ягоди.

Рясна підгодівля

Ще одним ефективним прийомом прискорення плодоношення молодого винограду вважається правильна підгодівля. Садівники відзначають, що під час закладання плодових бруньок саджанці потрібно удобрювати нітрофоскою, коров’яком або ж курячим послідом. Цей період припадає на липень і серпень. Якщо виноград поливати, забезпечивши для нього оптимальну вологість грунту, посилена підгодівля позитивним чином вплине на плодоношення.

Приготувати добриво з гною досить легко. Його потрібно укласти в підходящу ємність і залити водою. Через 10 днів додати ще води. Вносити підгодівлю потрібно під корінь, прокопавши борозенку навколо куща. Після процедури рослину рясно поливають. Якщо пройшов дощ, поливати не потрібно – вологи в грунті в цей момент цілком достатньо.

Нітрофоска – складне мінеральне азотно-фосфорно-калійне добриво. Вона вноситься під кущ після цвітіння, але до початку формування плодів. Необхідно поєднувати застосування підгодівлі з посиленим поливом. Гранули розчиняються у воді з розрахунку 50 г на 10 літрів рідини. Добриво забезпечує зростання зеленої маси і врожайність винограду, робить його стійким до низьких температур і шкідників.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *