1 Грудня, 2023
Як розпізнати тромб: 6 контрольних симптомів

Як розпізнати тромб: 6 контрольних симптомів

Якщо у вас є поріз, ваша кров починає згортатися і утворює згустки, щоб запобігти втраті крові. Але згустки крові всередині вашого тіла викликані затромбуванням і можуть бути смертоносні. Тромбоз часто виступає основною причиною появи варикозного розширення вен. Детальніше про методи запобігання цьому небезпечного стану.

Нижче наведено контрольний список з шести симптомів, які є ознаками тромбозу і вимагають термінової медичної допомоги:

Набряк в одній з ваших кінцівок

Це може бути ознакою зниження кровотоку до кінцівки, викликаного тромбозом глибоких вен. Це небезпечно, тому що згустки крові запобігають нормальному потоку крові до ваших органів і позбавляє їх кисню.

Біль у нозі або руці

Якщо ви відчуваєте біль в одній з ваших кінцівок, який відчувається як судома, і область ніжна і тепла до торкання, це може бути ознакою згустку крові.

Червоні смуги на вашій шкірі

Синці також є формою згустку крові, але у звичайних синців їх немає. Якщо ви бачите червоні смуги вздовж ваших вен, і область відчувається теплою на дотик, вам потрібна негайна медична допомога.

Болі в грудях при глибокому диханні

Якщо ви відчуваєте різкий біль в грудях, коли дихаєте глибоко, це може бути схоже на серцевий напад. Але це може бути тромб в ваших легенів, який може привести до тромбоемболії легеневої артерії. Тромбоемболія легеневої артерії часто буває смертельною, тому викличте швидку допомогу, якщо у вас є цей симптом.

Задишка

Якщо Ви не можете вдихати глибоко, це може бути ознакою згустку крові в ваших легенях. Якщо Ви також відчуваєте запаморочення, у вас збільшується серцевий ритм і у вас є трепетне відчуття в грудях, всі ці симптоми є ознакою того, що вам потрібно до лікаря.

Кашель

Якщо ви починаєте кашляти без видимої причини (тобто якщо Ви не хворі будь-якою іншою хворобою, яка зазвичай викликає кашель) і у вас також є збільшена частота серцевих скорочень, задишка, біль у грудях і один або кілька симптомів, описаних вище – потрібна невідкладна медична допомога.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *