29 Листопада, 2023
Історія людини, яка відмовилася від їжі на 382 дні, щоб схуднути

Історія людини, яка відмовилася від їжі на 382 дні, щоб схуднути

Ангус Барбьєрі – рекордсмен Книги рекордів Гіннесса, який потрапив в неї за найтриваліше голодування, яке тривало 382 дні. 

Досі вчені не до кінця розуміють, як він зумів стільки часу протриматися без їжі й не завдати шкоди своєму організму. Більшість із них переконані, що відмова від їжі на термін більше як 40 днів може бути небезпечною для здоров’я.

“Отож” вирішив з’ясувати, що підштовхнуло чоловіка до такого ризикованого кроку і яким чином він зміг прожити без їжі так довго.

Рік на мінеральній воді та вітамінах

У 1965 році надзвичайно огрядний 27-річний хлопець прийшов у лікарню Меріфілд в Данді (Шотландія). На той момент він важив 207 кг. Ангус сказав персоналу, що заради зниження ваги готовий на час відмовитися від їжі, і лікарі погодилися стежити за його прогресом.

Спочатку Ангус не збирався відмовлятися від їжі надовго. Але він так добре переносив свій стан, що, всупереч порадам лікарів, вирішив продовжувати експеримент навіть після 40 днів голодування. Він жадав досягти своєї ідеальної ваги.

Більше як рік він вживав тільки дріжджі та вітамінні добавки, зокрема вітамін С. З 92-го дня йому додали в раціон таблетки калію, а з 345-го – сіль. Також можна було пити скільки завгодно некалорійних рідин: чаю, кави або газованої води. Іноді Ангус додавав в раціон трохи цукру або молока, особливо в останні тижні дієти.

Туалет він відвідував 1 раз в 37-48 днів. Що не дивно, адже все його «харчування» було рідким.

Заради схуднення чоловікові довелося кинути роботу в закусочній

Ніякого медичного лікування він не отримував, хоча і залишався перший час під наглядом лікарів. Але через те, що він так добре адаптувався до голодування, йому незабаром дозволили перебувати вдома. Лікарню йому доводилося відвідувати тільки для здачі аналізів.

Лікарі відзначали у чоловіка дуже низький рівень глюкози в крові, який підтверджував факт голодування. Але гіпоглікемія не заважала йому займатися повсякденними справами й добре себе почувати. Єдине, що довелося зробити шотландцеві, – це кинути роботу в закусочній батька, що спеціалізувалася на приготуванні риби та картоплі фрі. Навіть такий завзятий чоловік, як Барбьєрі, не міг худнути, коли навколо було багато їжі.

Варене яйце стало для нього майже делікатесом

Чоловік закінчив голодування 11 липня 1966 року. За 382 дні він схуд на 125 кг і став важити 82 кг.

Після закінчення голодування Ангус поснідав одним вареним яйцем, шматочком хліба з маслом і чашкою кави. За його словами, він до цього часу повністю забув смак їжі та по-справжньому насолоджувався своєю нехитрою їжею.

Незважаючи на різку втрату ваги, за 5 років після завершення своєї суворої дієти чоловік погладшав всього на 7 кг. Він переїхав до Англії, в місто Уорік. Там у нього народилися 2 сини, і Ангус прожив ще 24 роки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *