5 Грудня, 2023
14 ранніх ознак раку. Якщо їх виявити – не буде ніяких проблем!

14 ранніх ознак раку. Якщо їх виявити – не буде ніяких проблем!

Всі, як один, медичні експерти кажуть, що раннє виявлення пухлини має вирішальне значення для боротьби з хворобою, повідомляє Little Things.

Є деякі ознаки розвитку раку, які абсолютно не можна ігнорувати. Звертайте увагу на всі зміни в організмі, оскільки вони можуть бути ознакою не тільки цієї хвороби, а й ряду інших.

Перевірте свій організм на предмет його чистоти від ракових клітин, якщо відчуваєте якийсь із цих симптомів.

Пам’ятайте: ці ознаки означають тільки те, що вам потрібно звернутися за допомогою до лікаря.

1. Здуття живота у жінок.

Незрозумілий і хронічний метеоризм може вказувати на рак яєчників. Лікар Бет Ю Карлао пояснює:

“Рак яєчників – мовчазний вбивця. Зазвичай ніхто не звертає увагу на те, що у нього швидко і регулярно здувається живіт після обіду”.

Якщо ви відчуваєте, що відчуття переповненості шлунка з’являється у вас занадто швидко, і при цьому регулярно відчуваєте болі в попереку, відвідайте лікаря. Особливо, якщо ви відчуваєте ці симптоми кілька тижнів поспіль.

2. Нерегулярні кровотечі у жінок.

Будь-яка ненормальна кровотеча, яка трапляється після менопаузи або взагалі не прив’язана до циклу, може бути ознакою чогось серйозного. Наприклад, ендометрії, або раку шийки матки.

Лікар Каролін Руновіч каже:

“Будь-яка кровотеча, навіть невеликі краплі крові на нижній білизні, – це ненормально. Не кажучи вже про згустки. Якщо з вами це відбувається, необхідно негайно вивчити, в чому справа”.

Так що збирайтеся до лікаря, якщо помічали за собою щось подібне. Будемо сподіватися, що мова про якусь банальну інфекцію шийки матки.

3. Болі в животі та органах малого таза у жінок.

Болі в органах малого таза або животі можуть бути ознакою серйозних проблем з яєчниками. Якщо цей біль супроводжується ще й здуттям живота, якщо у вас є проблеми з апетитом або сечовипусканням, це вимагає поїздки до лікаря.

Американське товариство раку пише:

“Ці симптоми також помічаються, коли мова йде не про рак, а про інші проблеми. Коли ж вони викликані раком, то стійкі та регулярні”.

4. Стійкі болі в спині у чоловіків.

У цієї проблеми може бути багато причин. І більшість з них, на щастя, не пов’язані з раком. Проте, рак товстої кишки й простати практично завжди супроводжується гострими болями в спині. Так що якщо ви з ними зіткнулися, не завадило б записатися до лікаря.

Видання HealthLine пише на цю тему:

“Біль у спині є найбільш частою причиною інвалідності. Люди цього не усвідомлюють, але він також може вказувати на рак передміхурової залози. Є у нього й інший симптом: біль в кістках стегон”.

Звичайно, болі в м’язах самі по собі не мають бути для вас причиною паніки. Але якщо цей стан повторюється у вас регулярно, напевно, йдеться про щось серйозне.

5. Зміни в яєчках у чоловіків.

Один з кращих способів захиститися від раку яєчок – постійно контролювати стан і розміри цих своїх органів. Важливо, щоб їх розмір і форма не змінювалися.

Лікар Герберт Лепор пояснює:

“Якщо ви помітили на них щось зайве, якесь важке нове утворення, ніколи не відкладайте огляд у лікаря. На відміну від раку передміхурової залози, який росте повільно, рак яєчок може утворитися за одну ніч!”.

Загалом, придивляйтеся до себе!

6. Біль у паху, стегнах або в тазі у чоловіків.

Рак передміхурової залози може віддаватися не тільки болями в спині, але і болями в паху, стегнах і сідницях. Тими ж симптомами характеризується і рак яєчок.

І пам’ятайте: будь-який хронічний біль або набряклість – це безперечно ознака чогось серйозного.

7. Постійний кашель у чоловіків і жінок.

Як правило, кашель – це наслідок застуди. Проте, якщо він відмовляється йти та мучить вас місяцями / роками, то це може вказувати на рак – щитоподібної залози, горла та легень.

Автор численних досліджень на тему раку Катріна Уїтакер пише:

“Ми знаємо, що кашель та застуда зазвичай взаємопов’язані. Але якщо кашель не проходить місяцями, не бійтеся сходити на консультацію до лікаря”.

Куріння також може бути причиною хронічного кашлю. “Це раковий вбивця номер один серед жінок”, – підкреслює Карлао.

8. Проблеми з сечовипусканням у чоловіків і жінок.

Якщо у вас регулярно повторюються проблеми з випорожненнями та сечовипусканням, це може бути ознакою чогось дуже серйозного.

Healthline пише:

“Проблеми з кишківником так чи інакше бувають у всіх, але серйозні зміни, хронічні болі, відчуття, ніби живіт “роздуло”, – все це може бути симптомами раку прямої кишки”.

Якщо разом з калом з вас виходить і кров, значить, настав час негайно звернутися до професіоналів.

9. Раптова втрата ваги у чоловіків і жінок.

Раптова і незрозуміла втрата ваги може мати кілька причин, але всі вони дуже серйозні. Так, зокрема, проявляють себе і деякі види раку.

Американське товариство раку пише:

“Незрозуміла втрата навіть 5 кг може вказувати на рак. Зазвичай таке випадку з раком підшлункової залози, шлунка, стравоходу або легень”.

Стрес, правда, теж може стати цьому причиною. Але краще здайте аналіз крові, щоб переконатися, що все нормально.

10. Зміни в ділянці грудей у ​​чоловіків і жінок.

Багато людей думають, що рак молочної залози вражає тільки жінок, але насправді він зустрічається й у чоловіків. Перша його ознака: поява грудок незрозумілої природи в ділянці грудей.

Лікар Майерс каже:

“Чоловіки схильні ігнорувати ризик захворіти на цей вид раку. Але в 1% всіх випадків він розвивається у чоловіків, а не у жінок. І майже всі хворі звертаються за допомогою до лікарів надто пізно”.

Рак молочної залози лікується без особливих проблем: головне – виявити його на ранній стадії.

11. Збільшення лімфатичних вузлів у чоловіків і жінок.

Мова йде про невеликі залози, розташовані в декількох місцях по всьому тілу. Головні – на шиї та під пахвами. Збільшення лімфатичних вузлів найчастіше є ознакою переохолодження або наслідок болів у горлі.

Проте, лікар Марлен Майерс зазначає, що якщо припухлості не проходять протягом двох-чотирьох тижнів, вам слід обов’язково звернутися до лікаря.

12. Зміни шкіри чоловіків і жінок.

Слід стежити за будь-якими новими утвореннями на своїй шкірі. Адже цей вид раку вкрай важливо і головне – легко – розпізнати на ранній стадії.

Звертайте увагу на всі нові родимки, що з’являються на вашому тілі. Якщо вам не подобається їх колір, форма або розмір, негайно зверніться до лікаря.

Причому це той кращий випадок, коли “краще перестаратися, ніж недостаратися”: вчасно виявлені клітини раку шкіри допомагають моментально його зупинити.

13. Будь-які зміни в роті чоловіків і жінок.

Перш за все, варто звернути увагу на появу незрозумілих білих або червоних плям в ротовій порожнині. Особливо, якщо ви палите або жуєте тютюн!

Американське товариство раку з цього приводу пише:

“Білі плями в роті та білі плями на язику можуть вказувати на передраковий стан. Будь-які зміни, які не проходять швидко, повинні бути перевірені лікарем”.

14. Сильна хронічна втома у чоловіків і жінок.

Ми маємо на увазі втому без всякої на те причини. Тобто якщо ви кожен день відчуваєте себе вранці ще гірше, ніж вечорами, то швидше за все, ви захворіли на щось дійсно серйозне

Американське товариство раку пише:

“Втома – важливий симптом, якщо вона з часом проявляється все гостріше і гостріше. Так зазвичай проявляє себе лейкемія або інші види раку”.

Як ви розумієте, це теж той випадок, коли краще зайвий раз сходити до лікаря, щоб зрозуміти, що ви в безпеці, ніж потім шкодувати про це в лікарняній палаті.

Лікар Бет Карлао підкреслює:

“Ми не хотіли стривожити вас. Ми лише хочемо вам пояснити: рак виліковний, якщо виявити його на ранніх стадіях, то нічого страшного з вами не трапиться. Використовуйте останні досягнення медичної науки по максимуму – і зможете жити, як жили, і до діагнозу. Головне – перевіритися в онкологів вчасно”.

Коротше, ви зрозуміли. Ми просто не могли вас не попередити. Покажіть цю статтю всім друзям, яких тільки знаєте!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *