12 Квітня, 2024
Пам’ятка на майбутнє: що не варто робити в старості

Пам’ятка на майбутнє: що не варто робити в старості

Я вирішила написати цей лист в майбутнє самій собі не тому, що таким чином хочу обдурити склероз або попередити старече недоумство.

У цьому воно навряд чи допоможе. Але, можливо, вбереже від деяких помилок…

Знаєте, в дитинстві і в юності, вислуховуючи нескінченні моралі дорослих, спостерігаючи, як сваряться батьки, як нерозумно поводяться люди похилого віку, я думала: «Коли я стану дорослою, я ніколи не буду так робити зі своїми дітьми! Я не буду виглядати так безглуздо! Я ні за що не повторю всіх цих помилок!»

А потім, через роки, я з жахом ловила себе на тому, що часом роблю точно так само: кричу на дитину, кажу банальності, збираю образи, вперто вимагаю уваги і подяки … А якщо б я вчасно згадала, як же дратувало це мене колись! ..

Ось чому я підготувала цю дюжину пам’яток для себе самої, виходячи зі свого сьогоднішнього досвіду і своїх спостережень. Сподіваюся, що через кілька десятків років, якщо я буду жива і якщо до того моменту наш божевільний світ остаточно не знищить сам себе, вони мені попадуться на очі і допоможуть уникнути безглуздих вчинків і безглуздих ситуацій. А можливо, дещо з цього знадобиться і вам.

Отже, дорога моя, коли ти станеш старою …

 • Ніколи нікого не навчай. Навіть якщо точно знаєш, що виявишся права. Згадай, як це дратувало тебе свого часу. І чи прислухалася ти сама до порад старших …
 • Не старайся допомогти, якщо тебе про це не просять. Нікому не нав’язуйся. Не намагайся захистити близьких від усіх напастей світу. Просто люби їх.
 • Не скаржся! На здоров’я, на сусідів, на уряд, на пенсійний фонд! Не перетворюйся у стару на лавочці біля під’їзду.
 • Не чекай подяки від дітей. Пам’ятай: немає невдячних дітей — є дурні батьки, які чекають від дітей подяки.
 • Не говори фраз типу: «Я в твоєму віці …», «Я віддала тобі кращі роки …», «Я старша, тому я краще як знаю …» Це нестерпно!
 • Якщо у тебе будуть онуки, не наполягай, щоб вони називали тебе по імені, а не бабусею. Це нерозумно.
 • Не витрачай останні гроші на омолоджувальні процедури. Це безглуздо. Краще витрать їх на подорож.
 • Не дивися на себе в дзеркало і не роби макіяж в затемненому приміщенні. НЕ лести собі. І старайся виглядати елегантно. Саме елегантно, а не молодо. Повір мені — так буде краще.
 • Бережи свого чоловіка, навіть якщо він став зморшкуватим, безпорадним, незадоволеним дідуганом. Не забувай, що колись він був молодим, сильним і веселим. І напевно він один з небагатьох, хто пам’ятає тебе юною, тонкою, красивою. І можливо, він єдиний, кому ти зараз по-справжньому потрібна …
 • Не старайся за всяку ціну наздогнати час: розбиратися в нових технологіях, маніакально стежити за новинами, постійно вивчати щось нове, щоб не «відстати від життя». Це смішно. Роби те, що тобі подобається. Скільки можна?!
 • Ні в чому себе не вини. Як би не склалося твоє життя або життя твоїх дітей — ти зробила все, що могла.
 • У будь-якій ситуації зберігай гідність! До самого кінця! Постарайся, моя люба, це дуже важливо. І пам’ятай, якщо ти досі жива, значить це комусь потрібно.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *