15 Квітня, 2024
Коли лягати спати, щоб виспатися та як відновити режим сну: ефективні способи

Коли лягати спати, щоб виспатися та як відновити режим сну: ефективні способи

Саме від якості сну залежить, яким буде наш день.

Тривожність, постійна втома, зниження імунітету та навіть набір ваги. На це все може впливати “поганий” сон. На жаль, через шалений ритм життя, ця проблема стрімко набирає обертів. Але є і хороша новина – режим сну можна корегувати.

Як це зробити та які переваги та недоліки “сонної рутини” – читайте далі.

Коли потрібно лягати спати

Лікарі-неврологи наголошують на важливості тривалого та міцного сну. Саме він є запорукою бадьорості та продуктивності, зокрема, основним відпочинком для організму.

Дослідження, які вони провели, показують, що найкращим часом для сну є період між 22:00 та 23:00 годинами. 

Якщо регулярно дотримуватися цих правил, то прокидання вранці буде значно легшим. Згодом про це дасть знати організм, який працюватиме якісно та продуктивно..

Водночас науковці застерігають, що найризикованіший час лля сну – після півночі. Сон після 00:00 може зменшити ймовірність побачити ранкове світло, що “скидає біологічний годинник”.

Чому потрібно засинати до 23:00

Люди, які мають проблеми зі сном, неабияк відчувають це згодом на власному організмі. До 23:00 починається фаза повільного сну, мозок встигає відновлюватися, що позитивно впливає на всі системи організму.

Переваги сну до 23:00:

  • Активність

Якщо організм встигає відпочити та відновитися, то велика ймовірність того, що день буде активним та продуктивним.

  • Емоційний стан

На нього теж впливає сон. Люди, які лягають спати пізніше, більш схильні до депресії. Вчені радять засинати раніше, тим, хто страждає від нічних жахів. Ба більше, відсутність сну призводить до підвищення рівня гормону стресу – кортизолу.

  • Здорова шкіра

Не варто забувати і про зовнішній вигляд. Попри набряки та темні кола під очима, люди, які мало сплять, зазвичай мають також тьмяний колір обличчя.

Чому потрібно лягати спати в один і той самий час

Крім того, дослідники розповідають і про “сонну рутину”, яка неймовірно корисна для нашого біологічного годинника. Саме завдяки їй можна налогодити проблеми із засинанням.

Наголошують науковці і на тому, що йдеться як про будні, так і вихідні. Адже є чимала спокуса поспати у вільний день значно довше, що своєю чергою призводить до пізнього сну. Щоб мати змогу завжди засинати в один і той самий час, вчені радять потрубуватися про рутину, яка передує сну

Щоб сон був якісним, а процес засинання легким, рекомендовано відмовитися від використання гаджетів та перегляду телевізора. Натомість цей час можна приділити читанню книги, розслабленй музиці чи медитації.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *