15 Квітня, 2024
“Народний” засіб від засмічення: чи можна виливати окріп у раковину насправді

“Народний” засіб від засмічення: чи можна виливати окріп у раковину насправді

Дізнайтеся, чи можна лити окріп у раковину з різних матеріалів – більше не будете плутатися.

Багато господинь звикли виливати окріп у раковину на кухні, коли вона засмічується – цей метод вважається одним із найефективніших у разі виникнення засмічень. Однак експерти пояснили, чому не можна лити окріп у раковину на кухні насправді і навіщо в раковину сипати сіль.

Що буде, якщо зливати окріп у раковину – реальні наслідки

На це питання немає однозначної відповіді. Це залежатиме від типу водопроводу, встановленого під зливом на кухні, а точніше від матеріалу трубопроводу. Тоді як металеві труби можуть витримувати високі температури води, такий матеріал, як ПВХ, з часом пошкодиться. А оскільки в наші дні в більшості будинків під кухонними раковинами встановлено труби з ПВХ, будь-який ліцензований сантехнік не порадить використовувати окріп для прочищення засміченої зливної труби.

Перед тим як зливати окріп у раковину, важливо розуміти, що труби з ПВХ можуть витримувати тепло, але не температуру води до 100 градусів C. Таким чином, регулярний вплив окропу на кухонний трубопровід тільки розм’якшить або розплавить його з’єднання (зазвичай скріплені клеєм). Згодом водопровідні труби стають непридатними і починають протікати, що вимагає негайного ремонту або заміни.

Вам також слід зважати на тип кухонної раковини, в яку ви будете наливати гарячу воду. Наприклад, порцелянова кухонна раковина може з часом тріснути від високої температури.

Звідси зрозуміло, чому не можна виливати окріп у раковину – це не рішення, яке допоможе вам у довгостроковій перспективі. Така дія призведе до того, що жир і сміття переміщатимуться далі в каналізацію і прилипатимуть до її країв, що ускладнює їхнє видалення.

Отже, регулярне використання цього методу для прочищення зливу кухонної раковини призведе тільки до ще більшого і стійкого засмічення в найближчому майбутньому. І щоб впоратися з цією проблемою, вам з часом знадобиться допомога професійного сантехніка.

Чи можна лити окріп у пластикові труби постійно

Виливати дуже гарячу воду в кухонну раковину – не найкращий спосіб прочистити засмічення. Це має довгострокові наслідки, і для цієї мети вам знадобиться дуже велика кількість окропу. Таким чином, ви пошкодите трубопровід, перш ніж послабити засмічення.

Є кілька методів, до яких ви можете вдатися своїми руками, наприклад, використовувати вантуз або трос для видалення засмічень. Ще краще – просто не зливати жир, масло в раковину, щоб запобігти засміченню.

Відповідь на запитання про те, чи можна виливати окріп у раковину, залежить від матеріалу, з якого зроблені ваші труби. Метал довговічніший і легше переносить гарячу воду, а пластик дуже швидко пошкодиться від такого впливу. Крім того, злив окропу в раковину може призвести до травм і опіків – побережіть своє здоров’я в тому числі.

джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *