21 Червня, 2024
0бробka ґрунт навесні без хімії, щоб овочеві культури нічим не хворіли та дали відмінний урожай

0бробka ґрунт навесні без хімії, щоб овочеві культури нічим не хворіли та дали відмінний урожай

Правильний обробіток ґрунту на ділянці навесні не тільки вбереже рослини від хвороб, а й підвищить урожайність. А все тому, що здорові овочі активніше засвоюють з ґрунту поживні елементи і краще плодоносять.

Важливо не лише провести обробку грамотно, а й своєчасно. Приступати до попередніх робіт слід, коли земля досить просохне після сходу снігу.

Я ніколи не використовую на своїй ділянці хімію. Адже все, що потрапило в землю, проникне і в наші рослини, їхні плоди. А відповідно ця хімія виявиться потім і в нашому організмі.

Так, хімічні препарати, можливо, ефективніші. Вони знищують «наповал» усі грибки та бактерії. Але я дорожу власним здоров’ям та своїх близьких. Та й земля нам за таку обробку дякую не скаже.

Тому, ніякого вапна, мідного купоросу та інших аналогічних препаратів я не використовую і вам не раджу.

Хтось уже встиг подумати, що йтиметься про народні засоби. Але поспішаю вас засмутити, їх я теж не застосовую. Найчастіше вони виявляються неефективними. І якщо їх і застосовувати, то тільки заради власного заспокоєння.

Для обробки ділянки завжди беру магазинні біопрепарати. Вони довели свою ефективність та безпеку. А тепер я розповім, про які препарати йдеться і як правильно їх застосовувати.

Фітоспорин-М
Цей засіб знайомий багатьом городникам. Його активно застосовують для обробки розсадного ґрунту. Препарат відмінно підходить і для обробки грядок у відкритому ґрунті та теплиці.

Фітоспорин є гарною профілактикою грибних хвороб рослин. А ще засіб заселяє корисними мікроорганізмами ґрунт та покращує його структуру. Все це позитивно позначається на овочевих культурах.

Для приготування робочого розчину знадобиться столова ложка сухої речовини та половина склянки теплої води. Порошок необхідно ретельно розвести. Після цього готовий концентрат розводять у 10-літровому відрі води і дають постояти протягом декількох годин.

Розчином проливають грядки з лійки, витрачаючи на кожний кв. м. приблизно 2-2,5 л засобу. Обробку проводимо орієнтовно за тиждень до висадки розсади. Можна й раніше, нічого страшного у цьому немає.

Триходермін
Ще один біопрепарат, який абсолютно безпечний для рослин та майбутнього врожаю. Засіб виготовлено на основі ґрунтового грибка. Мікроорганізм згубний для патогенних бактерій та грибків, а для ґрунту, навпаки, корисний.

Готують робочий розчин за тією ж схемою, що і засіб з фітоспорином.

Я не можу виділити якийсь один препарат із описаних. Усі вони однаково гарні. Тому кожен вибере для себе більш підходящий за ціною та виходячи з наявності в магазинах. Усім гарного врожаю у новому сезоні!
Джерело: https://maisternia-idei.com.ua/chym-obrobyty-grunt-navesni-bez-himii-schob-ovochevi-kultury-nichym-ne-hvorily-ta-daly-vidminnyy-urozhay

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *