18 Квітня, 2024
Чому не можна садити півонії навесні! Запамʼятайте!: важливий нюанс, про який мало хто знає

Чому не можна садити півонії навесні! Запамʼятайте!: важливий нюанс, про який мало хто знає

Дізнайтеся, чи можна садити півонії у квітні і як правильно це робити.

Раніше півонії висаджували тільки восени, але сучасні технології дозволяють садівникам робити це і на початку городнього сезону. Однак важливо розуміти, як правильно садити півонії, щоб вони цвіли і радували своїм зовнішнім виглядом. УНІАН з’ясував кілька хитрощів – запам’ятайте їх і ви.

Коли краще садити півонії – восени чи навесні

Досвідчені садівники докладно розповідають, чому не можна садити півонії навесні. Вся річ у тому, що стійко-теплі травневі дні згубно впливають на такі квіти. Корінь півонії почне відрощувати надземні пагони на шкоду укоріненню. Своєю чергою молоді та соковиті пагони почнуть тягнути з кореня останні життєві сили, а підживлюватися йому нічим – він не встиг утворити молоді всмоктувальні корінці. Саме тому висаджувати півонії потрібно у квітні-травні, а не “дотягувати” до кінця весни.

Якщо ви не знаєте, коли садити півонії навесні – встигніть зробити це, поки ґрунт злегка прохолодний – від 2 до 7 градусів. При цьому, він не повинен бути промерзлим. Незважаючи на те, що багато садівників вважають найкращим часом для городніх робіт з півоніями саме осінь, навесні теж можна це зробити, якщо не пропустити оптимальні терміни.

Як красиво посадити півонії – тонкощі вибору

Річ у тім, що півонії будуть рости і радувати око, якщо ви уважно підійдете до вибору саджанців. Ось кілька важливих правил:

кореневище має бути великим;

гниль і цвіль відсутні;

коріння на дотик міцне, не мляве, без наростів у формі вузлів;

є 2-3 бруньки яскраво-червоного або білого кольору біля основи стебла на поверхні кореня.

Якість саджанця можна перевірити прямо під час купівлі – просто занурте кореневище у воду. Якщо місце зрізу матове, то півонії хороші, а якщо блищить, значить, підгниває, просто поки що це непомітно.

Як садити півонії навесні – покрокова інструкція

Кожен городник має знати, на яку глибину садити півонії, адже це чи не найважливіший фактор. Без його врахування можна позбутися цвітіння рослин. Пропонуємо докладну інструкцію, як посадити півонії навесні у відкритий ґрунт:

в обраному місці викопати яму глибиною 20-25 см і шириною 30-35 см;

засипати яму компостом до середини;

додати 5 ст.л деревної золи і 3 ст.л суперфосфату;

засипати зверху землю до країв і ретельно перемішати;

налити 5 л води, дочекатися, поки вона вбереться в землю;

розподілити вологу землю так, щоб у центрі був горбок;

розмістити кореневище по центру пагорба бруньками догори;

акуратно розподілити руками тонке довге коріння в ґрунті, спрямовуючи його вниз або в сторони;

засипати лунку і кореневище ґрунтом, не ущільнюючи півонію руками;

полити саджанець 1 л води;

замульчувати ґрунтом або торфом.

Не хвилюйтеся про те, чим удобрити півонії навесні – перші два роки саджанці не потребують додаткового підживлення, вони беруть усі корисні речовини з ґрунту. Поливати, однак, потрібно регулярно – перші 3 дні щодня виливайте по 20 л води під кожен кущ, а потім до самої осені – з інтервалом у 10-14 днів. Під час поливати важливо відступати 15-20 см і не потрапляти на листя, щоб не спровокувати розвиток грибка.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *