18 Квітня, 2024
Не сваріться і не пліткуйте! 18 березня: церковне свято сьогодні, що треба зробити в перший день Великого посту

Не сваріться і не пліткуйте! 18 березня: церковне свято сьогодні, що треба зробити в перший день Великого посту

Яке церковне свято відзначають 18 березня за новим і старим стилем, що не можна робити, прикмети дня.

18 березня за новим церковним календарем православні віряни згадують святого Кирила, архієпископа Єрусалимського. Цього ж дня починається Великий піст. Про заборони та прикмети дня, що відзначають у церкві 18 березня за старим стилем – розповідаємо в матеріалі.

18 березня 2024 року – яке сьогодні церковне свято за новим і старим календарем

18 березня за новим стилем (31 березня – за старим) – день пам’яті святого Кирила, архієпископа Єрусалимського.

Святитель Кирило, архієпископ Єрусалимський, жив у IV столітті. Коли він досяг повноліття, то прийняв чернецтво. У 350 році Кирило став на чолі Єрусалимської кафедри і за час свого правління дбав про місто, як батько. Коли в Єрусалимі почався голод, то архієпископ витратив усе своє майно на хліб і пшеницю для голодуючих.

Святитель вів боротьбу з аріанською єрессю, яка заперечувала єдиносумісність Бога-Отця і Бога-Сина. За це Кирила зненавиділи єпископи, які підтримують Арія, і вони домоглися вигнання архієпископа з Єрусалима. Через деякий час Кирило повернувся на свою кафедру, але й тоді став малопридатним для світської влади – його тричі відправляли на заслання. Коли до влади прийшов імператор Феодосій Великий, то Кирило повернувся до своєї архіпастирської діяльності назавжди. Після себе святитель залишив повчання і бесіди на євангельські теми.

Свято 18 березня за старим стилем – святого Конона Мандонського і початок Великого посту 2024. Дати Великого посту збігаються в новому і старому церковному календарі, оскільки залежать від дати Великодня.

У народному календарі 18 березня – свято Кирилів день. Його прикмети пов’язані з погодою:

з’явилися молоді сережки на ліщині – морозів більше не буде;

не видно шпаків – до поганої погоди;

мошкара з’явилася – до гарного врожаю ягід і грибів;

зацвіла мати-й-мачуха – на початку квітня буде тепло.

Вважається, що якщо до цього дня прилетіли лебеді, то вже буде тепло.

Що можна робити 18 березня

У святого Кирила просять зцілити недуги і зміцнити здоров’я. У народі цей час вважається хорошим, щоб почати лікування – хворі швидше одужують.

За народними повір’ями, якщо до 18 березня розквітала мати-й-мачуха, то з неї потрібно приготувати настій і вмитися – це допоможе зберегти молодість.

Що не можна робити 18 березня

Серед заборон, що сьогодні не можна робити – сваритися, пліткувати, хвалитися, заздрити, засуджувати, відмовляти в допомозі.

18 березня починається Великий піст 2024, який триватиме 48 днів. Тим, хто постить, не можна вживати їжу тваринного походження – м’ясо, рибу, яйця, молоко і молочні продукти. Але обмеження в їжі – не головне. Набагато важливіше стежити за своїми думками, мовою, вчинками. Добре також під час посту робити більше благих справ.

Народні прикмети не радять цього дня давати в борг і позичати гроші, а також стригти волосся і нігті.

18 березня – іменини сьогодні

Іменини сьогодні за церковним календарем відзначають Трохим, Кирило, Данило, Дмитро, Наталя, Григорій.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *