12 Квітня, 2024
Не носіть сьогодні брудний одяг! 19 березня: церковне свято сьогодні, кому помолитися за кохання і вірність у сім’ї

Не носіть сьогодні брудний одяг! 19 березня: церковне свято сьогодні, кому помолитися за кохання і вірність у сім’ї

Яке церковне свято відзначають 19 березня за новим і старим стилем, що не можна робити, прикмети дня.

19 березня за новим церковним календарем православні віряни згадують святих мучеників Хрисанфа і Дарію. У народному календарі – Дарина Брудна. Про заборони та прикмети дня, що відзначають у церкві 19 березня за старим стилем – розповідаємо в матеріалі. unian.ua

19 березня 2024 року – яке сьогодні церковне свято за новим і старим календарем

19 березня за новим стилем (1 квітня – за старим) – день пам’яті святих мучеників Хрисанфа і Дарії, які жили в III столітті.

Хрисанф і Дарія жили в Римі. Хрисанф походив із багатої і знатної сім’ї язичників. Батьки дали йому гарну освіту, сам він дуже любив читати. Коли Хрисанф прочитав Новий Заповіт, то пішов на пошуки священика і охрестився. Його батько намагався відвернути Хрисанфа від християнства і навіть одружив його з дуже красивою дівчиною – Дарією. Але коли Хрисанф розповів дружині про вчення Христа, то подружжя, будучи одруженим, вирішило вести чернече життя – жили в різних будинках і створили громади – чоловічу й жіночу.

Коли почалися гоніння на християн, Хрисанфа з Дарією схопили. Їх стали катувати, змушуючи відмовитися від віри, але мучителям не вдалося зломити дух. Свідки мученицького подвигу подружжя і чудес, що відбувалися в цей час, самі увірували в Христа і теж загинули.

Свято 19 березня за старим стилем – пам’ять 42-х мучеників із міста Амморея, Костянтина та його матері Олени.

За прикметами дня орієнтувалися, яка буде погода і наступний сезон:

день теплий видався – буде сухе і вітряне літо;

іде дощ – влітку посухи не буде;

верба зацвіла – треба бджіл виставляти;

якщо зірок не видно – бути теплій погоді.

У народному календарі 19 березня – свято Дарина Брудна. Нарекли його так через сніг, який зазвичай танув у цей час, залишаючи після себе бруд і калюжі.

Що можна робити 19 березня

Святим Дарині та Хрисанфу моляться, щоб зберегти любов і вірність у сім’ї, а також просять допомоги у вихованні дітей і здоров’я для родичів.

Цього дня слід жартувати і веселитися, а також потрібно задобрити Домового, який прокинувся – у нього просили допомоги налагодити мир і спокій у домі, якщо подружжя багато сварилося.

Що не можна робити 19 березня

Серед заборон, що сьогодні не можна робити – сваритися, пліткувати, хвалитися, заздрити, засуджувати, відмовляти в допомозі, а також сумувати. Триває Великий піст 2024 року, тим, хто постує, цього дня належить сухоїдіння.

За народними прикметами цього дня не можна сумувати, плакати і сваритися подружжю – інакше весь рік пройде в печалі та сварках. Також не варто ходити в рваному одязі та байдикувати – не буде ні грошей, ні щастя.

19 березня – іменини сьогодні

Іменини сьогодні за церковним календарем відзначають Софія, Інокентій, Дмитро, Іван, Дарина.
Читайте більше: https://merezha.co/ne-nosit-sogodni-brudnyj-odyag-19-bereznya-tserkovne-svyato-sogodni-komu-pomolytysya-za-kohannya-i-virnist-u-sim-yi

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *