12 Квітня, 2024
Народне свято 28 березня: який обряд проводять для міцного здоров’я

Народне свято 28 березня: який обряд проводять для міцного здоров’я

Народне свято 28 березня відоме під назвами Іларіонів день, Олександрів день, Лісове доглядання,пише уніан

Православна церква України 28 березня за новим стилем вшановує пам’ять ігумена Іларіона Нового, преподобного Стефана Чудотворця і мученика Євстратія Києво-Печерського. За старим стилем у свято сьогодні вшановують священномученика Олександра і святого Агапія з сімома мучениками.

У це народне свято українці очікували потепління і настання ясних днів. Це свято відоме під назвою Лісове доглядання. Наші пращури ходили до лісу і збирали там перші квіти мати-й-мачухи, а також березовий сік і бруньки дерев.

Жінки у народне свято 28 березня обливалися і вмивалися джерельною водою, а також купали в ній дитину і прали постільну білизну. За повір’ями, вода з джерел, освячених колодязів і свердловин цього дня набуває чудодійних і цілющих властивостей, омолоджує шкіру і зміцнює імунітет.

Селяни у свято 28 березня займалися посівними роботами, перекопували і удобрювали город, готували насіння. Все посаджене цього дня обов’язково приживеться і дасть багатий урожай.

Не забували і про домашню худобу – тварин годували, мили і пригощали, а в хліві проводили прибирання. Якщо народжувалися телята, козенята або ягнята, то їх ховали від сторонніх і нікому не показували, щоб не наврочили. Коней 28 березня смачно годували, розчісували і підковували, готуючись запрягати їх у вози.

28 березня – знак Зодіаку

Народжена 28 березня людина за знаком Зодіаку – Овен. Іменинники цього дня за характером яскраві й оптимістичні особистості. Вони розумні, інтелектуально розвинені та мають потужні лідерські якості. Дуже відповідальні та наполегливі у праці, але ліниві в побуті. Не люблять одноманітність і не виносять нудьгу.

Що не можна робити 28 березня

Мити голову цього дня – нещаслива прикмета, яка віщує сварки з рідними.

Небажано цього дня хворіти – одужання буде довгим і важким. Тому не варто одягатися не за погодою і близько спілкуватися з хворими людьми.

Не робіть спонтанних і емоційних покупок – вони вас розчарують.

Нікому не розповідайте про свій заробіток і нещодавні придбання, не хваліться і не хваліться, інакше позбудетеся заробленого.

Прикмети погоди 28 березня

Існують такі прикмети про погоду цього дня:

  • Чайки і качки купаються у водоймах – до дощової погоди.
  • Сойки роблять гніздо – до погожого квітня.
  • Якщо мурахи побудували високі мурашники, то літо буде холодне.
  • Лелеки і шпаки вже прилетіли – морозів більше не буде.
  • Гроза або дощ сьогодні віщують багатий урожай зернових цього року.

Важливо зазначити, що в наш час клімат дуже змінився, і не всі давні прикмети для нас актуальні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *