15 Квітня, 2024
Три «С», які гублять жінок у шлюбі

Три «С», які гублять жінок у шлюбі

Досить часто бачу в своїх коментарях ось таку картинку. На ній показаний процес зворотної еволюції жінки у шлюбі. А узагальнюють усе слова, сказані колись лиходійкою Круеллою. Мовляв, заміжжя згубило більше жінок, ніж голод, стихійні лиха тощо.

Думаю, ці слова були вкладені в уста негативної героїні неспроста. Автори хотіли показати, що у Круелли немає серця. А вийшло… навпаки. Їх зробили девізом ті, хто постраждав від невдалих шлюбів, або їх побоюється усією душею.

У мене ставлення до цієї картинки подвійне. З одного боку, я розумію, що в деяких шлюбах все саме так і є. З іншого – я проти того, щоб передавати відповідальність за будь-що на предмети та явища. Все-таки губить жінок не шлюб як такий, а деякі якості та особливості, які у шлюбі можна легко експлуатувати.

1. Співзалежність

Наприклад, співзалежність – це перша причина неприємностей у шлюбі та «обскубаного» зовнішнього вигляду дружини. Давайте говорити прямо, найгірше виглядають дружини алкоголіків, гравців, злочинців і т.д. Вічні рятівниці та витягувачки з колотнеч практично ніколи не бувають доглянутими, успішними та реалізованими у власному житті. Вся їхня енергія, яка могла б піти на щось корисне, зливається у своєрідну «чорну діру».

Роль рятівника намертво прилипає до особистості, ніби маска прилипла до обличчя. А всі інші ролі – гарної жінки, успішного професіонала, цікавого співрозмовника, захопленої людини – забуваються.

У наших реаліях співзалежність цвіте пишним кольором, оскільки у культурі особливо романтизуються її складові – обов’язок, самопожертва, почуття провини. Вони припудрюють і маскують страшну реальність – людину, яка втратила себе. І це не зовсім про шлюб, хоча багато жінок уявляють собі шлюб саме як самопожертву. Це саме про готовність прощати та рятувати, яку прищеплюють дівчаткам ще з дитинства.

2. Сполучення

Ще одна причина того, чому жінка може гірше виглядати у шлюбі – сполучення. Зазвичай це відбувається з дитиною, хворим родичем, найбільш беззахисним членом сім’ї. Замість чітко оформленого «я» з’являється «ми», і всередині цього «ми» особисте стає не таким важливим.

Іноді це сполучення чи навіть злиття необхідне і шляхетне. Тільки так можна виростити немовля, витягнути з того світу хворого, віддати останю шану вмираючому, і т.д. Зрозуміло, що в сім’ях таке навантаження збільшується. Немає нічого поганого в тому, що іноді ми знаходимося в злитті один з одним. Більше того, я вважаю, що саме на таких жінках, на їхніх плечах і світ тримається. Я захоплююсь їхньою силою.

Інша справа – це ситуації, коли із цього сполучння немає і не передбачається виходу.
Наприклад, якщо сім’я кинула догляд за хворою дитиною на одну жінку, не переймаючись її самопочуттям і реалізацією (це твій обов’язок, ти мати). Або «виділила» цю жінку зі своїх рядів для догляду за літньою тітонькою, який може тривати в кращому разі роки, у гіршому – десятиліття. А її саму запитати забули, і давлять всі разом.

Про те, що представляє жінка сама по собі, а не як додаток до сім’ї та пристрій для її обслуговування, у нас почали говорити лише останні роки. Добре хоч почали, бо у добрій, здоровій родині реалізуватися легше та простіше. І можна зробити багато з того, що не під силу одному. А ось у поганій…

3. Самооцінка

Третя причина всіх бід – самооцінка. Низька самооцінка змушує жінку весь час ходити навшпиньки перед чоловіком, прагнути заслужити його увагу і зробити йому приємно. Якщо для чоловіка важлива зовнішність дружини, то це не вплине на загальну картину, можливо, дружина з подвоєною енергією почне стежити за собою. Але якщо для чоловіка важливий власний спокій і побутовий комфорт, тут висока ймовірність, що він заохочуватиме в дружині «господарські» якості, а зовнішній вигляд несвідомо погіршувати – щоб не ревнувати і виторгувати собі більше привілеїв.

Людина з високою самооцінкою такого не дозволить ні в шлюбі, ні у вільному польоті. Вона просто піде. Людина ж з низькою самооцінкою, швидше за все, знайде свого «господаря» – її експлуатуватимуть на роботі, в компанії приятелів… Часто потрібні роки, щоб подолати в собі трепет перед оточуючими, і стояти на своєму – я гарна, навіть якщо не роблю для вас нічого корисного!

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *