15 Квітня, 2024
“Справжній піст — не дієта для схуднення”: священники про початок Великого посту

“Справжній піст — не дієта для схуднення”: священники про початок Великого посту

18 березня у православних та греко-католиків розпочинається Великий піст. Він триватиме 48 він днів і завершиться святом Воскресіння Христового, яке за новоюліанським календарем цьогоріч припадає на 5 травня.

zvistkanews.biz.ua

Як правильно постити і з якою метою, Суспільному розповіли священники з Тернопільщини.

Чому церква встановила Великий піст?

Ієрей Андрій, клірик кафедрального собору Різдва Христового ПЦУ:

Великий піст є одним з найважливіших періодів для віруючих. Піст допомагає віруючим підготуватися до Великодня, святкування воскресіння Христового з очищеним серцем і душею.

Отець Іван Чайківський, настоятель храму Різдва Пресвятої Богородиці УГКЦ села Підгородне:

Великий Піст — це час покути, який готує до пережиття найголовнішого християнського свята Воскресіння Господнього. У Біблії читаємо, що Адам дістав цю першу заповідь: “З дерева ж пізнання добра і зла не їстимеш”. Практика посту — найдавніша традиція Української Греко-Католицької Церкви. У перші віки християни постили лише в передвеликодні п’ятницю та суботу. В ІІІ столітті піст тривав вже цілий тиждень, а на початку IV століття, в пам’ять про сорокаденне перебування Христа у пустелі, а також сорока років мандрівки Ізраїльського народу після втечі з Єгипту, церква продовжила піст до сорока днів. Про піст, як про один із засобів порятунку душі, свідчить нам Священне Писання. У книзі Діянь Апостолів записано про віруючих, які постилися перед прийняттям важливих рішень.

Якою є мета посту?

Ієрей Андрій, клірик кафедрального собору Різдва Христового ПЦУ

Як священник, я хотів би наголосити на кількох ключових аспектах цього часу. Піст — це не просто період відмови від їжі або розваг, це також час для духовного зростання і покаяння перед Богом. Під час Великого посту важливо зосередитися на внутрішньому очищенні і відновленні духовного зв’язку. Піст також може стати часом для роздумів над своїм життям і духовними цінностями. Важливо присвятити час посиленій молитві і читанню Біблії, щоб зміцнити свій духовний зв’язок з Богом. Також важливо виявляти милосердя до інших, допомагаючи тим, хто в біді, виявляти щедрість та доброту. Піст також може бути часом для вироблення позитивних звичок і відмови від поганих звичок, що заважають духовному зростанню. Також важливо намагатися прощати та шукати прощення від інших, щоб очистити своє серце перед Богом.

Отець Іван Чайківський, настоятель храму Різдва Пресвятої Богородиці УГКЦ села Підгородне:

Справжній піст — не дієта задля схуднення. Піст не призначений для “покарання” нашого тіла, а для того, щоб здобути глибші стосунки з Богом. Преподобний Єфрем Сирійський говорить: “Ти постиш? Доведи це своїми ділами. Коли побачиш бідного, дай милостиню. Коли маєш ворога, примирися. Коли побачиш свого друга щасливим, не заздри”. Що за користь, коли ми стримуємося від м’яса і риби, а “з’їдаємо” братів? Отже, мета посту — очищення і покаяння душі, заглиблення в себе і перебування там наодинці з Господом. Це час самоаналізу, уважного перегляду свого життя, період виправлення своїх недоліків. Піст — це нагода вийти на новий рівень стосунків з Богом. В цей час варто приділяти більше уваги і відвідуванню храму, молитві, допомозі ближнім.

Коли і як треба постити?

Отець Іван Чайківський, настоятель храму Різдва Пресвятої Богородиці УГКЦ села Підгородне:

У перший день Великого посту і Страсну п’ятницю — суворий піст, тобто треба утримуватися від вживання м’ясних і молочних продуктів та яєць, а також страв, які містять ці продукти. В перший тиждень Великого посту і впродовж усіх днів Страсного тижня потрібно утримуватися від споживання м’ясних продуктів і страв. В понеділок, середу та п’ятницю інших тижнів Великого посту треба утриматися від споживання м’ясних продуктів і страв, у вівторок та четвер дозволено всі види їжі. Протягом усього часу Великого посту вірні зобов’язані утриматися від організації та участі у весіллях, танцях, розвагах.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *