15 Квітня, 2024
5 причин, чому добрі люди страждають сильніше, ніж будь-хто ще

5 причин, чому добрі люди страждають сильніше, ніж будь-хто ще

Доброта – це рідкісна якість, і серця тих, хто її має, відрізняються глибокою емпатією. Згідно з дослідженнями університету Леслі, емпатія підвищує схильність людини допомагати іншим людям і виявляти співчуття, а також є найважливішим елементом моральності, спонукаючи слідувати Золотому правилу, тобто завжди ставити себе на місце іншої людини.

Це означає, що співчутливі особи, як правило, добріші. А оскільки у них глибші емоції, то і страждають вони сильніше.

1. Добрі люди не хочуть, щоб інші страждали.

Добрі люди вважають за краще страждати самі, ніж бачити, як страждають інші. Це природна реакція у відповідь на можливість захистити близьких. А ще це передбачає, що ви готові забрати собі їхні страждання.

Немає необхідності зайвий раз говорити, що біль, навіть якщо він і чужий, ранить у саме серце, але ви не скаржитесь, бо така ваша натура. Ви будете терпіти біль самі, не дозволяючи терпіти його будь-кому ще.

2. Добрі люди відчувають чужий біль.

Особливість доброти та емпатії полягає в тому, що ви можете подивитися на ситуацію очима іншої людини та зрозуміти її почуття. Навіть якщо самі ви не відчуваєте болю, ви все одно розумієте його силу та глибину.

Як це не дивно, але ви відчуваєте чужий біль як свій власний, тому що просто не можете ставитись до нього по-іншому. І це подвійний тягар страждань, що б’є прямо в серці.

3. Добрі люди не мстиві.

Що відбувається, коли хтось завдає вам болю? Перша реакція: ви повинні відплатити кривднику тією самою монетою. Помста – ось що рухає багатьма людьми і чого добрі люди намагаються уникнути. Їм чуже бажання помститися. Вони навіть готові пробачити того, хто зробив їм боляче, бо не можуть тримати у своєму серці стільки негативу.

Добрі люди не думають про відплату та про те, щоб змусити когось страждати. Незважаючи на можливість випустити пару, такі особи вважають за краще відсторонитися і зосередитися на власному житті, а не шукати способу помститися.

4. Добрі люди страждають мовчки.

Добрі люди вірять у можливість розділити чужий тягар, але за іронією самі свою ношу ні з ким не поділяють. Вони вважають власні страждання лише своїми, але не роздумуючи готові поринути у вирішення чужих проблем.

Насправді така замкнутість говорить про те, що ця людина страждатиме довше і сильніше, не кажуть нікому ні слова. Добрі люди не шукають підтримки, не бажаючи залучати до своїх проблем когось ззовні. Це не дає їм можливості випустити емоції, що накопичилися, через що всередині них продовжує вирувати біль, проникаючи все глибше і глибше.

5. Добрі люди вміють віддавати, а інші цим користуються.

Якщо у вашому житті є добра людина, тоді ви вже зрозуміли, як вам пощастило. Це той тип людей, який звик давати, не вимагаючи нічого натомість. Вони готові з усмішкою на очах віддати вам усе, варто попросити їх про це. Найчастіше така поведінка робить їх уразливими, а оточуючі користуються цією добротою.

І часом у добрих людей не залишається нічого, крім глибокого почуття втрати, адже у світі повно людей, які приймають доброту як належне, використовують добрих людей і згодом відкидають їх. Проте добра людина не прагне помсти. Вна страждає, але залишається вірною своєму серцю.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *