20 Червня, 2024
Що pобити, якщо випадково відпpавили гpоші на чужу каpтку? Інстpукція

Що pобити, якщо випадково відпpавили гpоші на чужу каpтку? Інстpукція

Багато залежить від банку.

Помилитися під час введення номера чужої картки дуже просто, це непоодинокі випадки.

Якщо переказ відбувається всередині одного банку – ви побачите ім’я отримувача і дізнаєтесь про помилку.

Однак, якщо переказ відбувається між двома фінустановами, то ризики скинути гроші випадковій людині сильно зростають.

Що робити, аби повернути гроші, та як діяти, якщо ви отримали чужий переказ, розповідає видання ain.ua.

Як повернути надісланий переказ?
Згідно з чинним законодавством, а саме «Про платіжні системи та переказ коштів» та «Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні», людина, якій ви випадково надіслали кошти, не є їх законним власником.

А от у вас є всі права вимагати їх повернення. Для цього треба отримати квитанцію про переказ.

Цей документ містить номер транзакції, її час, та номери рахунків, з якого, та на який вона проводилась.

В деяких банках отримати квитанцію можна прямо в мобільному додатку, в інших — через десктопну версію клієнтського кабінету. тоді потрібно звернутися до служби підтримки вашого банку та пояснити ситуацію.

Якщо ви надіслали гроші клієнту вашого банку, то далі цим питанням займатиметься ваша служба підтримки. У вас попросять надати квитанцію про переказ, номери карток, персональні дані, а ще — підтвердити особу.

В таких випадках це нормальна процедура верифікації.

Щойно ви підтвердите всю інформацію, служба підтримки почне спроби зв’язатися з отримувачем коштів. Нюанс полягає у тому, що згідно з законодавством, без дозволу клієнта банк не може самотужки арештувати ці кошти та повернути вам. Тож вони спробують пояснити своєму клієнту ситуацію, та вмовити його дати згоду на повернення коштів. Як тільки згода буде отримана — вам повернуть кошти.

Якщо отримувач — клієнт іншого банку?
Якщо отримувач коштів — це клієнт іншого банку, то вам все одно потрібно звернутися до своєї служби підтримки. Там вам підкажуть, на картку якого саме банку були переказані кошти, і за потреби нададуть додаткову інформацію про транзакцію (у квитанціях номери карток, буває, частково закриті зірочками, а підтримка може надати повні номери).

Далі вам доведеться звернутися до служби підтримки того банку, на рахунки якого надійшли кошти.

Це буде ще складніша перевірка, ніж у вашому банку і доведеться надати ще більше інформації, а в деяких ситуаціях навіть прийти у відділення для підтвердження особистості.

Однак загалом вам потрібно довести лише те, що ви — це справді власник цих коштів, тож проблем тут не передбачається.

Неприємним може стати той факт, що підтримка банку отримувача, дізнавшись, що ви клієнт іншого банку, може спробувати відхреститися від повернення коштів, заявивши, що вони цього зробити не можуть, а вам потрібно йти з цим питанням у свою фінансову установу.

Це неправда — ваш банк не може комунікувати з чужими клієнтами, і точно не може знімати з них гроші.

Від такої проблеми допомагає цитування законів України в яких чітко прописаний алгоритм дій.

Після цього підтримка «раптово» отримує можливість розв’язувати це питання Після цього банк так само спробує зв’язатися зі своїм клієнтом та отримати згоду на повернення коштів.

Якщо він погодиться — банк автоматично перекаже їх назад.

Якщо отримувач відмовиться повертати кошти?

Майже завжди людина, яка отримала чужі гроші, легко погоджується на пропозицію банку їх повернути, та іноді отримувач може відмовитись. А ще трапляється, що банк просто не може зв’язатися з отримувачем коштів.

В таких випадках потрібно брати квитанцію про переказ коштів і йти до правоохоронних органів.

Майбутнє рішення суду в таких ситуаціях завжди на боці людини, що випадково надіслала кошти незнайомцю. А постанова суду дозволяє банку повернути їх навіть без згоди на це їхнього клієнта.

Що робити, якщо отримав чужі гроші на свою картку?

Найкраще, що можна зробити, якщо ви отримали чужі кошти — це написати в підтримку свого банку і повідомити їх про це. Без заяви відправника банк сам нічого нікому повертати не буде, проте вже буде поінформований про ситуацію. Якщо йдеться про невеликі суми, то відправник, з великою ймовірністю, навіть не намагатиметься їх повернути.

Проте, якщо раптом він все ж захоче це зробити, то може отримати відповідне рішення суду. І тоді ваш банк в примусовому порядку стягне з вас всю суму.

Якщо у вас на рахунку буде недостатньо коштів — то вам просто створять технічний драфт, який доведеться виплачувати вже банку. Тож краще не використовувати чужі гроші, які ви раптом отримали на свій рахунок, принаймні декілька місяців.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *