20 Червня, 2024
В Україні пенсії перерахують заднім числом: Стало відомо, хто отримає прибавку за кілька місяців

В Україні пенсії перерахують заднім числом: Стало відомо, хто отримає прибавку за кілька місяців

В Україні з 1 квітня перерахували пенсії тим, хто продовжив працювати на заслуженому відпочинку та отримав як мінімум 24 місяці додатково стажу. Однак підвищення і за квітень, і за травень нарахують заднім числом: у червні 2024 року, передають Патріоти України.

Як зазначено у повідомленні ПФУ, пенсії автоматично перерахують тим, хто після призначення чи перерахунку продовжував працювати. Важлива умова – щоб на 1 березня 2024 року такий пенсіонер набув 24 місяців страхового стажу.

Дата проведення перерахунку пенсій працюючим пенсіонерам – 1 квітня 2024 року. Водночас перерахунок буде здійснено після того, як до Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування надійдуть відомості про сплату єдиного внеску за І квартал 2024 року (термін подання звітів – до 10 травня).

Крім того, як зазначено в матеріалі, підвищення мінімальної зарплати призведе до перерахунку частини пенсій. Йдеться про ті пенсії, які отримують українці у віці від 65 років, котрі виконали норми щодо стажу. За законом вони мають право на виплату в розмірі 40% мінімалки. Зараз це 2840 грн, а з 1 квітня – 3200 грн. Також зміняться і розміри деяких платежів та лімітів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *