18 Травня, 2024
Ніколи не бетонуйте стовпи вашої огорожі і ось чому. Гіркий досвід

Ніколи не бетонуйте стовпи вашої огорожі і ось чому. Гіркий досвід

Доброго дня, в даній статті автор розповідає чому не варто заливали стовпи вашої огорожі ціментним роствором.

Коли ми купили землю в селищі, перше, що ми вирішили робити – обнести парканом нашу ділянку, щоб можна було залишати без нагляду будматеріали.

Повідомляє miysvit.pp.ua, із посиланням на Вакурат

Розмітили місця де будуть встановлені стовпчики, взяли в оренду ямобур і накрутили лунок глибиною 1,5 метра. Стовпи взяли добротні товстостінні, з бурової труби діаметром 10 см, товщиною стінки 8 мм.

Встановили стовпчики за рівнем, як і належить, лунки залили бетоном.

Щоб паркан не скрипів від вітрових навантажень, вирішено було кріпити дошки не на металеві поперечини, а на дерев’яні бруски діаметром 8 см. Бруски ми пофарбували антисептиком і наглухо прикрутили до стовпів.

Сам паркан ми вирішили робити з дюймовки, висотою в 2 м, прикрутили дошки до поперечин і обрізали за рівнем циркулярною пилкою. Влітку паркан стояв як по «ниточці», ідеально і рівний, без перекосів і люфтів.

Весь паркан ми пофарбували антисептиком, тепер він сильно виділявся на тлі кривих і обшарпаних зборів сусідів.

Настала зима, грудень видався малосніжним, але морозним, вночі температура досягала позначки в – 35 градусів, що навіть для нашого регіону вже не зовсім норма.

Земля мабуть на стільки промерзла, що стовпи наші почались просто видавлювати з землі, деякі підняло на 10см, а деякі на 30см. Через перепад висоти, під навантаженням деякі секції паркану просто відірвало від стовпів і вони нахилилися. Вся ліва сторона, яка перебувала в низині ділянки, просто піднялася з землі і нахилилася у бік сусідської ділянки.

Наша ділянка знаходиться в низині, а за його межами вже болото. Знали б ми, що так буде, то забили б стовпи просто великим щебенем так і дешевше і практичніше.

Але тепер робити нічого, або висмикувати всі ці похилені стовпи і міняти всю сторону паркану, або жити з таким парканом далі і закрити на це очі, поки паркан взагалі не випре на метр.

Ніколи не бетонуйте стовпи огорожі в рухливих грунтах, а краще дивіться на ваших сусідів, на їх помилки, аналізуйте чому у них вийшло так, і тільки потім приймайте рішення яку технологію вибрати.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *