23 Червня, 2024
Як німців привчили до чистоти. Історія на вагу золота!

Як німців привчили до чистоти. Історія на вагу золота!

Привіт, шановний читачу ми раді бачити ввас на своєму сайті. В даній статті ми вам розповімо цікаву історію про те як німці вчились чистоти.

Багатьом також незавадила б така наука.

Повідомляє miysvit.pp.ua, із посиланням на Вакурат

Чистота в Німеччині, а конкретно в Швабії, була не “вродженою» а вельми навіть примусовою.

Довгий час німці вивалювали сміття, золу, 3дохлих домашніх тварин, кістки і помиї з кухні тупо за паркан, або куди доведеться. Як результат мали антисанітарію, хвороби і загиджені до неможливості села і міста.

У XV столітті графа Вюртембергського дістав цей сморід, і він почав видавати укази, що мовляв гній і лайно, яке виробляє ск0тина і люди, треба вивозити за околицю або хоча б «на річку», причому тільки вночі. На укази звичайно забили, так як перевіряти їх виконання було нереально, а поліцію до кожного сараю ставити дорогувато, та й хабарі і частування для служителів закону скасувати було важко.

Тоді граф видав новий указ, в результаті якого швабських містах різко стало чистими. Суть указу зводилася до наступного: якщо ви помітили, що ваш сусід пару тижнів не прибирає сміття, і не донесли на нього, то покараний буде не тільки він, а й ви. А якщо ви донесли, то у вас є право на частину його землі. В результаті щосуботи всі демонстративно і ретельно прибирали сміття перед своїм двором, резонно побоюючись доносів і сусідських підступів.

З одного боку можна розглядати такі методи як державний примус до стуkацтва і нас&ильства над свободою особистості. З іншого боку, шваби дуже швидко навели в своїх селах і містах ідеальний порядок, а швабська «Кервохе» стала частиною культурної спадщини.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *