21 Травня, 2024
Пенсіонери, що працюють, отримають більше: у Пенсійному фонді розповіли, що потрібно знати

Пенсіонери, що працюють, отримають більше: у Пенсійному фонді розповіли, що потрібно знати

З 1 квітня для працюючих пенсіонерів, які на 1 березня підвищили свій страховий стаж не менше ніж на 24 місяці, проводиться перерахунок пенсій. Збільшені розміри виплат вони зможуть отримати орієнтовно у червні.

“З 1 квітня пенсії автоматично перерахують пенсіонерам, які після призначення або попереднього перерахунку пенсії продовжували працювати і на 1 березня 2024 року придбали 24 місяці страхового стажу або відпрацювали менше 24 місяців, але після призначення або попереднього перерахунку пенсії минуло два роки”, – йдеться у повідомленні. у повідомленні Пенсійного фонду.

Якщо на 1 березня 2024 року придбано не менше ніж 24 місяці страхового стажу, перерахунок здійснюється з урахуванням страхового стажу. При цьому пенсія може обчислюватися з того заробітку, з урахуванням якого обчислена пенсія при її призначенні або попередньому перерахунку, або, якщо доцільно, враховується, зокрема, заробіток, який людина отримувала, працюючи після призначення або попереднього перерахунку пенсії.

“Водночас показник середньої зарплати (доходу), який було враховано під час призначення або попереднього перерахунку пенсії, не змінюється”, – зазначили фахівці.

Якщо після призначення або попереднього перерахунку пенсії на 1 березня 2024 року придбано менше ніж 24 місяці страхового стажу, перерахунок пенсії здійснюється не раніше ніж через два роки після її призначення або попереднього перерахунку з урахуванням лише придбаного страхового стажу. Заробітна плата для обчислення пенсії не змінюється.

Дата проведення перерахунку пенсій працюючим пенсіонерам – 1 квітня 2024 року. Водночас перерахунок буде здійснено після того, як до Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування надійдуть відомості про сплату єдиного внеску за І квартал 2024 року (термін подання звітів – до 10 травня). Тобто орієнтовно у червні пенсіонери, яким буде здійснено перерахунок, отримають збільшені розміри пенсійних виплат та доплату за попередні місяці, починаючи з 1 квітня.

При цьому працюючим пенсіонерам, які отримують пенсію за вислугу років, такий перерахунок буде здійснено у разі, якщо вони досягли пенсійного віку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *