21 Травня, 2024
Буряк сходить швидко і дружно. Чим потрібно обробити насіння та як правильно сіяти

Буряк сходить швидко і дружно. Чим потрібно обробити насіння та як правильно сіяти

Насіння.

Щоб відібрати придатне для посіву насіння, потрібно замочити його на 30 хвилин в 3-5% розчині солі. Насіння, що спливло на поверхню, слід викинути. За декілька днів до посадки замочіть посадковий матеріал в теплій воді на 24 години, щоб буряки швидше проросли. Міняйте воду протягом цього часу двічі або тричі. Також, можна приготувати розчин з 1 літра води, 1 ст. л. попелу, 1 ч. л. соди, 1 ч. л. суперфосфату, 0,25 ч. л. борної кислоти, 0,5 ч. л. нітроамофоски або нітрофоски  й стимулятор росту.

Розчин соку алое готується в співвідношенні 1:1.

Потім промийте чистою водою. Також, буряк любить курячі купелі. Завдяки цьому знищуються збудники хвороб в насінні. Покладіть насіння у воду температурою 50-60 градусів на 30 хвилин. Для цього можна використовувати термос. Також, можна провести дезінфекцію насіння в слабкому розчині марганцівки. Для цього змішайте 100 мл води та 1 грам препарату.

Ґрунт.

Не поспішайте сіяти насіння в ґрунт. Він повинен гарно прогрітися. Формуйте ділянку з півночі на південь. Вона повинна бути сонячною, а ґрунт — пухким, нейтральним та родючим. Буряк не любить кислий ґрунт, тому восени проведіть вапнування. Рівень ґрунтових вод повинен бути не нижче 60 см.

Сівозміна.

Гарними попередниками для буряка будуть бобові та зернові культури, томати, огірки й перець. Час від часу додавайте перегній в розрахунку 2-3 кг на 1 м. кв. Вноситься з осені під час перекопування. Також, можна замість перегною вносити компост — по 3-4 кг на 1 м. кв. Навесні розпушіть ґрунт на 5-8 см завглибшки, видаляйте бур’яни та ущільніть ґрунт. Дотримуйтесь відстані між рядами, щоб було зручно розпушувати. Насіння висаджують на 3-5 см завглибшки. Борозни перед посівом полийте.

Проріджування.

Буряк погано росте в тісноті. Перше проріджування проводиться після появи першої пари справжнього листя. Залиште відстань між рослинами 3-4 см. Друге проріджування проводиться, коли коренеплоди досягнуть діаметра 1,5 см на відстані 6-8 см. Проріджені рослини можна пересадити на іншу грядку. Вони дадуть врожай пізніше, але не всі з них приживуться.

Після зав’язування коренеплодів проведіть підживлення борною кислотою. Для цього на 10 літрів води додайте 2 грами препарату.

Ґрунтова кірка дуже шкідлива для цих коренеплодів, тому потрібно розпушувати ґрунт після кожного поливу.

Посів буряків проводиться в декілька етапів. Останній — в кінці травня.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *