21 Червня, 2024
Прості способи розмножити орхідею в домашніх умовах. Господині на замітку

Прості способи розмножити орхідею в домашніх умовах. Господині на замітку

Розповімо, як дуже просто можна розмножити орхідею у домашніх умовах. Для розмноження підлягають не всі сорти. Але розповімо, про тип розмноження, який підходить для всіх.

Орхідеї поділяються на два типи. Моноподіальний – росте вгору, містить одну верхівкову точку зростання, розмножується важко. Це такі квіти, як ангрекум, фаленопсис, ванда, гастрохілус та аерангіс. Симподіальна – росте у ширину, на коріннях містить багато точок зросту, тому розмножити квітку легше. До них відноситься – каттлея, цимбідіум, камбрія, онцидіум. Щоб розмножити орхідею, потрібно знати її тип.

  1. Розмноження орхідей квітконосами або бічними пагонами. Таким способом розмножують каланти, тунії, катазетуми, дендробіуми та фаленопсиси. На фаленопсисах спочатку виростають стеблові паростки на квітконосах, після виростає листя та коріння. Потім їх відрізають та садять в інший горщик. У симподіальних орхідей потрібно почекати формування бульби й тільки потім пересаджувати. Це потрібно робити дуже обережно, бо можуть загинути обидві квітки. Доглядати за пересадженими квітами потрібно така само, як за дорослими. Через пару років орхідея зацвіте. Для прискорення росту бічних пагонів, квітка повинна рости при температурі 30 градусів та високій вологості.
  2. Розмноження квітки за допомогою живців. Використовують, щоб розмножити симподіальний тип орхідей. Нарізають пагони довжиною 10 см., та ті, які містять 3 бруньки. Місце зрізу обробляють активованим вугіллям та дають спокій на 3 дні. Після кладуть пагони у мох-сфагнум та накривають харчовою плівкою. Вирощують квіти при температурі 20 градусів, провітрюють. При такому догляді нові квіти виростуть через пару місяців. Можна спробувати розмножити таким способом моноподіальний тип орхідей. Тільки мох можна замінити водою з добривами та слідкувати, щоб вона не закінчилась. Час від часу кінчик квітконосу потрібно підрізати, щоб він не почав гнисти. Бічні пагони виростуть через три місяці, коли утворяться 5 корінців. Після рослини висаджують в окремі горщики.
  3. Розмноження орхідей методом поділу куща. Таким способом розмножують симподіальний тип орхідей. Кущ можна розділити тоді, коли у нього гарно розвинута коренева система. Облегшує пересадку квіти, які вже мають псевдо бульби. Скальпелем потрібно відрізати її від головної бульби, разом з верхівкою та корінням. Можна відокремити кілька псевдобульб. Потім образу пересаджуйте орхідеї у горщик зі спеціальним ґрунтом. Краще пересаджені квіти, спочатку вирощувати у теплиці, поки вона не укорениться. Якщо орхідея моноподіальна, потрібно почекати поки на ній виросте мінімум 10 листків. Потім квітку ділять на дві частини. Зріз потрібно обробити вугіллям. Одну частину посадіть у горщик з субстратом для орхідей, а іншу потрібно поставити у вологий ґрунт та постійно зволожувати її. Щоб прискорити процес утворення бічних пагонів, потрібно провести обприскування таким розчином: (1000 мл. води та 750 мг. Корневину). Проводити обприскування два рази, зробивши перерву на 10 днів.
  4. Розмноження орхідей за допомогою насіння. Таким способом розмножують орхідеї на промислових підприємствах.

Спробуйте розмножити свою красуню будь-яким способом, який вам більше сподобався. Бажаємо успіхів!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *