21 Червня, 2024
Лазарєва субота: Що категорично не можна робити і на що треба звернути особливу увагу

Лазарєва субота: Що категорично не можна робити і на що треба звернути особливу увагу

У неділю 28 квітня православні та грекокатолики відзначатимуть одне з 12 найбільших християнських свят — Вхід Господній до Єрусалиму (Вербна неділя), напередодні якого відзначається Лазарева субота — на честь воскресіння Ісусом Христом Лазаря, передають Патріоти України.

За переказами, Лазар захворів і помер, але на четвертий день після смерті воскрес, коли Ісус Христос розпорядився прибрати камінь, що закривав вхід до похоронної печери і сказав: «Лазар! Іди геть!». Після воскресіння святий Лазар прожив ще 30 років, 18 з яких прослужив єпископом на Кіпрі.

На згадку про це на святковому вечірньому богослужінні прийнято святити гілочки верби. А після служби парафіяни легенько били своїх рідних, насамперед дітей, бажаючи їм рости здоровими та щасливими та примовляючи: «Не я б’ю — верба б’є…».

Працювати цього дня не можна, як і порушувати піст, хоча під час святкового застілля дозволялося випити трохи вина. Вважалося поганою прикметою цього дня грати весілля, а також веселитися — співати та танцювати. Робота на городі та вдома відкладалася на другий день.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *