18 Травня, 2024
Можна добре заробити: які українські монети залучають колекціонерів

Можна добре заробити: які українські монети залучають колекціонерів

Українські монети можна продати за високою ціною. Це з їх особливими характеристиками, які роблять їх цінними для колекціонерів. Деякі з них можуть бути продані за тисячі гривень. Про це розповідають фахівці ресурсу “Монети-ягідки“.

За словами експертів, на аукціонах можна отримати від 10 000 до 18 000 гривень за монети в 10 копійок 1992 року, різновид 2.21ВАк. Ці монети виділяються такими особливостями: гострий та вузький середній зуб тризуба, замкнуте п’яте та сьоме зерно третього колосу, гроно №2 у формі тупокутного трикутника, гурт із великою насічкою.

Також можна продати монети номіналом 5 копійок 1996 року за понад 1000 гривень. Фахівці пояснюють, що тираж цих монет становив лише 5000 штук, що робить їх рідкісними та дорогими.

Експерти зазначають, що монети з банківських наборів зазвичай дорожчі, ніж ті, що були в обігу. Вони наголошують, що чим кращий стан монети, тим більше буде охочих придбати її.

Також можна отримати до 5000 гривень за монети в 1 гривню 2001 року, різновид 1АДг. Особливість цієї монети полягає в тому, що вона має гладкий гурт без написів.

Фахівці попереджають про те, що ці рідкісні та дорогі монети часто підробляють фальшивомонетники, які спилюють написи на дешевших монетах того ж року.

Є кілька способів дізнатися цінність та вартість монет:

Зверніться до досвідчених нумізматів. Вони мають експертне знання і можуть оцінити монети за різними критеріями, такими як стан, рідкість, попит на ринку і т.д.
Вивчіть ціни на аналогічні монети, що продаються на онлайн-аукціонах. Це допоможе вам отримати уявлення про поточні ціни та попит на конкретні монети.
Існують веб-сайти та програми, що спеціалізуються на нумізматиці, які надають інформацію про цінності та вартість монет.
Дізнайтеся, як оцінюється стан монет за шкалою безпеки. Стан монети (чи то ніс, Fleur-de-coin, XF, AU, MS тощо) істотно впливає на її цінність.
Деякі монети можуть мати особливості, що роблять їх ціннішими для колекціонерів. Це може бути певний рік випуску, рідкісні варіанти, помилка в карбуванні тощо.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *