21 Червня, 2024
«Я ненавиджу свого чоловіка. Розлучитися не можу, що робити?»: психолог дала відповідь на саме наболіле питання жінок

«Я ненавиджу свого чоловіка. Розлучитися не можу, що робити?»: психолог дала відповідь на саме наболіле питання жінок

Шлюб – це ж не рабство, а союз, заснований на любові, спільному побуті, цінності й цілі. А коли мова йде про ненависть – ніякої спільної любові та прихильності бути не може.

Ненавидіти чоловіка і продовжувати з ним залишатися, чекаючи змін – це, як мінімум, нелогічно і дуже руйнівно.

Я ненавиджу свого чоловіка.

Ненависть – це дуже потужна життєва енергія. Пошукова система повідомляє, що люди запитують про те, що «ненавиджу чоловіка, що робити» приблизно 6 тисяч разів на місяць, «ненавиджу дружину» у два рази менше – близько 3 тисяч разів, «люблю і ненавиджу» знову 6 тисяч запитів.

«Чому чоловік …», «стосунки з чоловіком …», «люблю чоловіка …» і «що робити, якщо чоловік …» від 20 тисяч до 80 тисяч запитів на місяць.

При цьому статистика розлучень дуже показова – їх багато. Люди розлучаються, сім’ї розпадаються, і десь між трагедіями, драмами та спонтанними пошуками щастя батьків, якось ростуть їхні діти.

І буває навпаки, коли не просто можна, а катастрофічно потрібно розлучатися, жінки (а іноді й чоловіки), залишають себе і дітей в нестерпних умовах.

Колись давно, коли я вперше почула від клієнтки «ненавиджу свого чоловіка, що мені робити?» це питання викликало у мене великий подив.

Ми живемо, на щастя для жінок, не в прадавні часи, не в відсталій країні – можливості цивілізованого розлучення доступні.

Я рідко натрапляю на труднощі моїх колег-психологів, клієнтки яких додатково зв’язані місцевою релігією і культурою.

Я живу у дуже великому місті, де майже два мільйони жителів, чуток і засудження, як в маленькому селі для жінки, що вибрала розлучення, навряд чи варто побоюватися.

Минув час, і подібні ж слова я чула і від жінок з інших великих міст. 

«Чоловіка ненавиджу, що робити? Розлучатися не можу і не буду»

Причини ненависті дружини до чоловіка:

1. Симбіотичний союз, в якому жінка виконувала роль донора.

Через якусь кількість часу її сили та ресурси закінчуються, але віддалення, завершення, розриву стосунків не відбувається. Чоловік хоче ще і ще, такий нескінченно голодний монстр-немовля, який смокче і смокче матір, вимагаючи від неї «дай, дай, дай».

Перебуваючи в жорсткому злитті, підпорядкуванні йому, вона не може в тому стані вибрати психологічне розлучення, і, тим більше звичайне, цивільне розлучення.

Людина не може виплеснути своє невдоволення, роздратування, гнів у їх спілкуванні. Почуття придушуються, накопичуються і далі виявляються або через психосоматику, втечу в депресії, хвороби.

Або дуже активно закриваються різними залежностями: такими, як алкоголь, робота, їжа, закоханості, серіали, мрії. Або, накопичуються в «ядерну бомбу»: «чоловіка ненавиджу. Піти не можу. Що робити?”

І, здається, кращий вихід в тому, щоб чоловік такої жінки «зник» і це навіть проговорюється вголос «хочу, щоб він помер!». Для таких жінок стати вдовою – це прийнятно і пристойно, а відокремитися, залишитися одній і піти в сторону розлучення – неможливо.

А що ж чоловік такої жінки?

Як почуває себе той, кого кожен день ненавидять, бажають йому смерті, зникнення?

Як потрібно поводитися, щоб шлюб, створений закоханими людьми, перетворився на арену, де дружина ненавидить чоловіка?

Зазвичай це хтось дуже негативний, знецінюючий в спілкуванні. Нормальна реакція на нього – відсторонитися.

Якщо він приходить на консультацію, то з десяти пропозицій, який він говорить, п’ятнадцять – це критика, знецінення, невдоволення та очікування того, що йому хтось щось винен.

2. Друга причина ненависті дружини до чоловіка – це його грубість, недбалість, черствість у сфері сек*суальності та чуттєвості

Слова, які такому чоловікові здаються прийнятними, для його дружини звучать грубим, образливим хамством, і вона починає закриватися, віддалятися.

Він – закономірно, починає поводитися більш різко і грубо, підсвідомо прагнучи повернути близькість, навіть через сварки. Вона замикається ще більше, образи накопичуються.

Її пояснень такий чоловік не слухає і не чує, він дивується «мовляв, що такого я сказав» і відмахується від неважливої для нього нісенітниці, знову і знову ранячи своєю грубою недбалістю дружину.

А далі вона починає думати: наче все добре, не п’є, не б’є, дітей любить, все в будинок несе, працьовитий. Все добре. Її жіночність, сексуальність, чуттєвість, емоційність і здатність любити в мотлох розбиті його грубістю, хамством.

Але вона вибирає залишатися із ним. Біль і образа накопичуються. У якийсь момент починає рости огида і з часом набирається дуже багато ненависті дружини до чоловіка.

Для чоловіків хочу зауважити, що питання до дружини «як ти до мене ставишся? Чи любиш, як чоловіка? Поважаєш у мені чоловіка, чоловіка і батька?» корисно задавати дружині, чути її відповіді та думати, що з ними робити ДО того, як її ненависть почне вбивати все цінне і живе у вашій парі.

3. Ненависть дружини до чоловіка може бути через його зраду.

Але в цьому випадку набагато частіше ненависть спрямовується на суперницю (коханку) чоловіка, і на себе (розгортається в образу і пригнічується).

Якщо реагувати адекватно до ситуації й прямо, стосунки будуть завершені, зруйновані.

А є якісь бонуси, страхи та пам’ять про хороше, спираючись на які жінка і намагається зберегти шлюб.

При цьому їй потрібно щось зробити у внутрішньому світі зі своїми почуттями та уявленнями про реальність. Пробачити зраду, зібрати себе заново, якось почати жити далі, розв’язати питання довіри, яка дуже сильно похитнулася.

4. Ненависть дружини до чоловіка через пияцтво, побої, жорстокі обмеження (дає гроші тільки на їжу, ігноруючи потреби, наприклад, в ліках або не даючи на потрібне для дитини).

Тут ненависть підживлюється страхом і безпорадністю. Найчастіше саме такі ситуації завершуються розлученням при першій же можливості для жінки, але тривати можуть роками.

5. Інфантильність і пасивна агресія.

Тут причиною ненависті дружини стають почуття і поведінка чоловіка. Вона висловлює і свої роздратування, злість, невдоволення через почуття, які він не висловлює прямо, а формально погоджуючись, потім робить щось, що сильно псує життя їй.

Ненависть дружини у відповідь на безпорадність і безсилля чоловіка.

6. Ще одна причина ненависті дружини до чоловіка – це її нереальні щодо нього очікування, і те, що він не задовільняє її потреб.

Часто виникає у розпещених в дитинстві дівчаток, які уявляють собі заміжжя як «життя в казці».

Такі стосунки в результаті розриваються чоловіками, після чого колишні дружини розуміють і відчувають, як багато вони втратили.

Ненависть – це дуже потужна життєва енергія. Якщо дружина відчуває її до чоловіка, то варто з повагою поставитися до причин виникнення її почуття.

Розібратися в причинах і намітити конструктивні й реальні способи вирішення ситуації.

Причому, потрібно чітко розуміти, де і чия зона відповідальності. Ненавидіти чоловіка і продовжувати з ним залишатися, чекаючи змін, як мінімум, нелогічно і дуже руйнівно. Потрібно аналізувати та змінювати або свої дії, або своє ставлення.

Цікаві думки? Погоджуєтесь з ними чи ні? Діліться думками та враженнями в коментарях.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *