21 Травня, 2024
Платіжки за світло перерахують: українців попередили про нові суми

Платіжки за світло перерахують: українців попередили про нові суми

Подорожчання електроенергії прогнозується вже влітку

В Україні тарифи на електроенергію можуть збільшити вже з 1 червня. До цього періоду за кожний кВт*год потрібно буде сплачувати 2,64 грн. Влітку ж ціна може за різним сценарієм досягти близько 3-3,5 грн. Про це вже неодноразово повідомлялося.

Уряд продовжили діючий тариф до кінця травня. Цей час потрібен навіть для того, щоб оцінити стан в енергетиці і порахувати, який ресурс необхідний для проведення ремонтних робіт.

Чи будуть відключення світла?

Ситуація в енергетиці буде однозначно вкрай складною влітку. Коли через потепління проходитимуть такі піки споживання. Необхідність введення графіків відключення залежатиме від ряду факторів: скільки ТЕС вдасться відновити і запустити, наскільки успішними будуть наступні атаки РФ на енергосистему. Наразі Україна залучає екстрену допомогу від країн ЄС.

Влітку цілком можливо “Укренерго” знову доведеться використати графіки стабілізаційних відключень електроенергії.

Яким буде новий тариф на електроенергію?

Остаточного рішення не прийнято, проте в уряді розглядається кілька варіантів. Наприклад, у профільному комітеті Ради звучала пропозиція для великих споживачів підняти тариф до рівня собівартості генерації та доставки (а це вже може бути більше ніж 3,5 грн за кВт*год). Тут є проблема з тим, кого вважатимуться великими споживачами. З одного боку, власники великих будинків справді витрачають на освітлення, численні електроприлади, теплу підлогу, роботу насосів, казанів набагато більше, ніж мешканці. Але водночас мешканці багатоповерхівок без газу також витрачають велику кількість електроенергії, особливо у зимовий період.

Другий варіант підвищення тарифу: підняти ціну для всіх споживачів рівня близько 3 грн за кВт*год. Сущого зростання ціни ймовірно не буде.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *