19 Червня, 2024
15 травня – Пахомія Великого. Що в жодному разі сьогодні не можна робити та що треба викинути з дому, щоб не втратити достаток Screenshot

15 травня – Пахомія Великого. Що в жодному разі сьогодні не можна робити та що треба викинути з дому, щоб не втратити достаток

Яке церковне свято відзначають 15 травня за новим і старим стилем, що можна і не можна робити, у кого іменини.

15 травня православні віряни за новим церковним календарем згадують преподобного Пахомія Великого. У народному календарі – Пахом Теплий.

Про звичаї дня, прикмети і заборони та що відзначають у церкві 15 травня за старим стилем – у матеріалі.

15 травня за новим стилем (28 травня – за старим) – день пам’яті преподобного Пахомія Великого, одного із засновників чернецтва в Єгипті.

Пахомій народився в III столітті, в Єгипті, здобув гарну освіту. У 20 років його призвали до війська імператора Костянтина. Усіх новобранців помістили в будівлі міської темниці. До них прийшли місцеві християни – принесли їжу і нагодували.

Пахомій дізнався, що так вони виконують заповідь Бога про любов до ближніх, дуже перейнявся цим і дав обіцянку стати християнином. Коли його військо повернулося з походу, Пахомій прийняв хрещення і усамітнився.

Він став вести суворе подвижницьке життя, а за 10 років заснував обитель поблизу селища Тавеніссі. Згідно з переказами, статут обителі Пахомій отримав від ангела в образі ченця. Навколо Пахомія стали збиратися учні і з часом поруч з’явилося ще 7 обителей. Усіма керував Пахомій, залишаючись при цьому смиренним ченцем. За праведне життя Господь нагородив преподобного даром чудотворення і зцілення хвороб.

Церковне свято 15 травня за старим стилем – день пам’яті святого Афанасія Великого, архієпископа Олександрійського, перенесення мощей мучеників благовірних князів Бориса і Гліба.

Про що говорять прикмети на 15 травня

У народному календарі 15 травня – свято Пахом Теплий. За старих часів у цей час зустрічали літо і сіяли пшеницю. Прикмети погоди говорять про таке:

на Пахома день теплий – такими ж будуть і три наступні місяці;
на осиці з’явилися сережки – влітку буде гарний урожай вівса;
зацвіла калина – настав час сіяти ячмінь.

Вважається, що з Пахома починається справжнє тепло.

Що можна робити 15 травня

Преподобному Пахому моляться про зцілення, захист урожаю, просять тепла і щоб зійшли всі посіви. Добре в цей день допомогти тим, хто потребує – Пахомій Великий напучував допомагати бідним.

Також сьогодні варто навести лад у домі й позбутися мотлоху – вважається, що якщо залишити немитий посуд і безлад, то в гаманці замість грошей буде сміття.

Що не можна робити 15 травня

Серед заборон, що сьогодні не можна робити – лаятися, бажати зла, заздрити, відмовляти в допомозі.

Народні прикмети не радять цього дня розповідати про свої плани, інакше можуть не збутися, а також садити овочі – вони не дадуть урожаю.

15 травня – іменини сьогодні

Іменини сьогодні за церковним календарем відзначають Дмитро, Макар, Пахом.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *