19 Червня, 2024
Графіки відключення електроенергії на 17 травня: де та як довго не буде світла

Графіки відключення електроенергії на 17 травня: де та як довго не буде світла

В Україні 17 травня ввели графіки стабілізаційних відключень. Так, в Києві та області, а також на Одещині, Дніпропетровщині, Донеччині графіки діятимуть з 00:00 до 08:00 та з 19:00 до 00:00. Тобто з 8 ранку та до 19 вечора має бути світло.Play Video

“В енергосистемі значний дефіцит. Увечері графіки погодинних відключень діятимуть з 19:00 до 24:00. Запланований імпорт в окремий годинник досягає технічно дозволеного максимуму”, – розповіли в “Укренерго“.

Що відбувається з відключення світла

При цьому в компанії наголосили: “Укренерго” повідомляє лише тимчасові кордони, в які діють графіки погодинних відключень. А інформацію, коли буде застосовано відключення у конкретному регіоні, можна дізнатися вже від місцевого обленерго.

У деяких регіонах ситуація вже покращилася. “Доведені НЕК “Укренерго” для Запорізької області на 17 травня ліміти потужності дозволяють уникнути застосування в регіоні відключень для населення. Але – виключно за умови ощадливого споживання”, – повідомляє “Запоріжжяобленерго”.

“Черкасиобленерго” повідомило про застосування графіків для однієї з черг з 06:00 до 08:00, а потім почергово з 20:00 до 24:00. “Чернігівобленерго” інформує про очікуваний дефіцит електроенергії в області лише ввечері з 21:00 до 23:00 та застосування обмежень електропостачання в цей час для однієї з черг.

Водночас, за інформацією ДТЕК “Дніпровські електромережі”, у Дніпропетровській області з 00:00 можливе подовження відключень до 9:00 (замість анонсованих “Укренерго” 8 ранку). Як повідомляє ДТЕК, причина – дефіцит потужності в енергетичній системі країни, що виник внаслідок обстрілів ворога.

Які графіки встановили

OBOZ.UA розповідає про те, які обмеження передбачені в різних регіонах. Варто зазначити, що зараз графіки впродовж всієї доби не діють. Отже обмеження, що передбачено в графіку, будуть застосовувати тільки в години дефіциту електроенергії.

В Одесі розподілення електроенергії відбувається за принципом 3 – 3 – 3 години. Тобто гарантоване відключення – три години, можливе – ще три години, світло точно є – знову три години. Так, гарантовані відключення становлять від 7 до 9 годин на добу залежно від дня тижня. Максимальний час відключення (із залученням світло-сірих відрізків графіка) – 17 годин на добу.

Графіки відключення електроенергії на 17 травня: де та як довго не буде світла

Графік для Одеси та області публікується на сайті ДТЕК на окремій сторінці. Щоб дізнатися про свій розклад, потрібно ввести населений пункт та адресу. Альтернативні способи дізнатися про відключення на Одещині:

 • чат-бот “ДТЕК Одеські електромережі” в Telegram ;
 • кол-центр: за номерами телефонів 0 800 409 090, (048) 705 90 90, (068) 750 90 90, (095) 750 90 90, (073) 750 90 90.

Дніпро та Дніпропетровська область: де дивитись графік відключень електроенергії. У Дніпрі та області графік включає лише гарантовані відключення світла, без ймовірних. Загальна кількість годин без світла на добу – від 4 до 8 годин.

Графік для Дніпра

Графік для Дніпра та області публікується на сайті ДТЕК у спеціальному розділі. У текстову форму потрібно ввести населений пункт та адресу. Альтернативні способи дізнатися про відключення на Дніпропетровщині:

 • чат-бот “ДТЕК Дніпровські електромережі” в Telegram;
 • кол-центр: за телефонами 0 800 301 497, (056) 790 99 00, (066) 790 99 00, (067) 790 99 00, (063) 790 99 00.

Як дізнатися графік відключення в Донецькій області. На Донеччині в графік внесені лише гарантовані відключення електроенергії та періоди, коли світло точно має бути. Проте тривалість відключень більша, ніж на Дніпропетровщині – до 12 годин на добу.

Розклад відключень світла за адресою можна дізнатися на сайті ДТЕК для Донецької області. Також про графік можна запитати:

 • у чат-боті “ДТЕК Донецькі електромережі” у Telegram ;
 • у кол-центрі : за телефонами 0 800 500 473, (096) 450 0 473, (099) 450 0 473, (063) 450 0 473.

Графік відключень для Києва та області: обмеження найжорсткіші. У Києві та на Київщині діє найжорсткіший варіант графіка. У столиці кожне гарантоване відключення триває до 4 годин поспіль, а гарантована наявність електрики – по 2 години. У результаті максимальний час відключення кожної групи – 18 годин. Гарантовані відключення – від 9 до 12 годин залежно від дня тижня.

Графік для Києва
Графік для Київщини

На Київщині все залежить від населеного пункту. У деяких – відключення такі самі, як у Києві. В інших – можливі м’якіші варіанти. Наприклад, у Яготині гарантовані відключення тривають по 2 години, сумарно до 6 годин на добу.

Дізнатися про свою групу та час відключень можна на кількох ресурсах, причому для Києва та Київської області контакти різняться. Так:

У киян також є можливість отримувати повідомлення про час відключення в застосунку “Київ Цифровий“. Для цього потрібно зареєструвати свою адресу в системі.

У деяких містах графіки можна переглянути у міських цифрових сервісах. Однак у більшості регіонів їх опублікували лише на сайтах енергокомпаній та у чат-ботах. Отже:

У Львові та області графік відключень передбачає лише дві години гарантованого відключення світла. Ще дві години – можливі відключення. Усього є 5 груп відключення світла. Тут можна на свою адресу побачити свою групу. OBOZ.UA також публікує графіки всіх груп:

Коли не буде світла
Графік відключень передбачає лише дві години гарантованого відключення
Що варто знати
Графіки відключення електроенергії на 17 травня: де та як довго не буде світла
Графіки відключення електроенергії на 17 травня: де та як довго не буде світла
Коли не буде світла

Якщо сайт не працює, також можна скористатися чат-ботами компанії:

 • https://t.me/loeserviceBot
 • https://www.viber.com/loebot

У Сумах та області графік розділено на черги. Ось тут є повний список адрес, знайдіть свою адресу і подивіться, до якої групи належите. Ось графік для всіх груп:

Також можна звернутися за телефонами:

 • 0 (800) 300-247
 • (0542) 659-659
Графік

У Запоріжжі та області графік складається із 6 черг для побутових та юридичних споживачів електроенергії. Порядок та тривалість відключень визначатиметься безпосередньо у разі потреби, про що буде повідомлено додатково на інформаційних ресурсах ВАТ “Запоріжжяобленерго”. Тут же опубліковано повний список адрес та черг (груп відключень).

Також можна звернутися по консультацію:

 • https://t.me/ZPEnergoBot
 • 0800304502

У Харкові та області гарантоване відключення – три години на добу. Відключення діють ще до значних проблем із генерацією, а графіки змінюються кожні кілька днів.

Відключення у Харкові

Червоним кольором виділено годинник без світла для вашої групи, жовтим – годинник, в який електроенергія може зникнути через оперативні перемикання. Зеленим кольором позначений період, коли світло буде при стабільній ситуації в енергосистемі. Свою групу відключень можна переглянути тут.

Як раніше писав OBOZ.UA, Нацкомісія з питань енергетики та комунальних послуг заявляє, що жодних робіт щодо підвищення тарифу на електроенергію у травні не проводять. При цьому рішення має ухвалювати уряд, а не Нацкомісія.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *