23 Червня, 2024
Додадуть одразу тисячу гривень: українських пенсіонерів порадували новими доплатами Screenshot

Додадуть одразу тисячу гривень: українських пенсіонерів порадували новими доплатами

З 1 червня в Україні буде проведено перерахунок пенсій заднім числом. Він торкнеться тих, хто продовжив працювати на заслуженому відпочинку та станом на квітень отримав як мінімум 24 місяці додаткового стажу.

На доплату у розмірі 1000 грн у червні можуть претендувати українці, які на даний момент одержують пенсію у розмірі 5842 грн та при виході на заслужений відпочинок мали 35 років стажу. Як роз’яснили в Пенсійному фонді, перерахунок відбувається заднім числом, оскільки дані статистики надходять із запізненням. Для того, хто має 35 років стажу, коефіцієнт у формулі розрахунку пенсії становить 0,35. А після перерахунку пенсії з квітня коефіцієнт збільшиться до 0,37.

Відповідно до закону, на перерахунок пенсії мають право у квітні ті, хто виконав такі умови:

продовжили працювати після призначення пенсії;
за час роботи отримали щонайменше 24 місяці додаткового стажу.

Тобто перерахунок відбувається кожні два роки за умови, якщо станом на березень вже є 24 місяці стажу. Перераховують виплати з квітня, але потім і у квітні, і у травні платять пенсію у старому розмірі. Потім, починаючи з червня, пенсію збільшують і одразу доплачують доплату за два попередні місяці.

За умови наявності 35 років стажу та пенсії у розмірі 5842 грн. щомісячна надбавка після перерахунку складе 333 грн. У червні виплатять і підвищену пенсію, і збільшення за квітень і травень. Відповідно, пенсія збільшиться на 1000 грн. Далі виплачуватимуть щомісяця по 6175,1 грн.

Загалом в Україні 2,7 млн. пенсіонерів продовжують працювати. Серед них велика кількість бюджетників (лікарі, медики, держслужбовці).

Раніше портал “Стіна” писав про те, як заробити на пенсію 10 тисяч.

Також є новина, як оформити пенсію для багатодітних матерів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *